“1 yıl çalışıp Türkiye’ye dönerim” diyen gurbetçi 93 yaşında son yolculuğuna uğurlandı!

becermen son - 1
Reklam

Türkiye’de tornacı olarak çalışan 93 yaşındaki Hakkı Becermen, “1 yıl çalışıp sonra dönerim” diyerek gittiği Almanya’da 61. yılında hayatını kaybetti.

Almanya’daki ilk nesil Türklerden olan ve 93 yaşında 61 yıl yaşadığı bu ülkede hayatını kaybeden Hakkı Becermen, son yolculuğuna uğurlandı.

Son yolculuğuna uğurlandı

Becermen’in cenazesi, aile yakınları ve sevenlerinin gözyaşları içinde yıllar önce kurucu başkanlığını yaptığı Stadtallendorf DİTİB Fatih Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından dün Stadtallendorf Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Onclick Popunder

1 yıl çalışmak için gitmişti

Romanya’nın Köstence şehrinde 18 Ağustos 1930’da doğan ve ailesiyle Türkiye’ye yerleşen Becermen, 8 Eylül 1963’te Sirkeci’den Almanya’ya yola çıktı. Becermen, tahta bavuluyla 1 yıl çalışmak için geldiği Almanya’da, 61 yıl yaşadı.

Hessen eyaletindeki 21 bin nüfuslu Stadtallendorf’ta 35 yıl boyunca tercümanlık yapan Becermen, 6 Haziran’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz