15 Temmuz’un 3. yılında Türkiye ayakta!

Reklam

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında Türkiye’de vatandaşla sokağa döküldü. İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen program yoğun ilgi gördü.

2016’nın 15 Temmuz’unda kalkışılan hain darbe girişiminin demokrasi zaferiyle sonuçlanmasının 3. yılı Türkiye’nin her noktasında kutlandı.

15 Temmuz’un 3. yılında Türkiye ayakta!

15 Temmuz destanın için yeniden ayaklanan Türkiye bayraklarıyla sokaklara döküldü. 7’den 70’e milyonlarca vatandaş 15 Temmuz için açılışlara ve törenlere katıldı.

15 Temmuz'un 3. yılında Türkiye ayakta!
15 Temmuz’un 3. yılında Türkiye ayakta!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Atatürk Havalimanı’nda Devlet Konukevi Apronu’nda gerçekleştirilen buluşmada, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

15 Temmuz’un 3. yılında Türkiye ayakta!

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimiyle mücadele sırasında şehit edilen 251 kişinin isimleri tek tek okundu.

15 Temmuz'un 3. yılında Türkiye ayakta!
15 Temmuz’un 3. yılında Türkiye ayakta!

Katılımcılar da her isminin okunmasının ardından “burada” diyerek karşılık verdi. Bu sırada bazı şehit yakınları ve gazilerin göz yaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Daha sonra sahneye davet edilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşları selamlayarak konuşmasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı çerçevesinde Atatürk Havalimanı’nda halka hitap etti. “15 Temmuz gecesi Türkiye’yi karanlığa gömmek istediler ama başaramadılar. Allah kurdukları tuzakları sahiplerinin başlarına geçirdi.” diyen Erdoğan, “sizlerle bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından hazırlığı yürütülen Türkiye Şehit Yakınları ve Gazilerle Dayanışma Vakfı’nın kuruluşu resmen tamamlandı.” ifadelerini kullandı.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz