3 litreye yakın süt sağan anne, fazla gelen sütü bağışlıyor

0
29

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan 31 yaşındaki Tabitha Frost’ta ‘hiperlaktasyon sendromu’ var. Memelerinin gereğinden fazla süt üretmesi durumuyla karşı karşıya kalan Frost,anne sütünün ortalama miktarından üç kat fazla süt üretiyor.

Anne sütünün ortalama miktarından üç kat fazla süt üretiyor

Kaliforniya’da yaşayan üç çocuk annesi Tabitha Frost, yaşadığı hiperlaktasyon sendromu yüzünden her üç saatte bir sütünü sağmak zorunda.

Kızı Cleo’ya ihtiyacı kadar olan sütü ayırdıktan sonra geri kalanını paketleyip anne sütüyle beslenemeyen ya da erken doğmuş bebeklere bağışlayan Tabitha Frost, ”sütümü boşa harcamamak için bağış yapıyorum. Erken doğan bebeklere ve Amerika’da bulunan bir süt bankasına bağış yapıyorum. Konserde, beyzbol maçında, arabada, müzede… Nerede olursam olayım süt pompası da mutlaka yanımda oluyor. Geceleri uykumdan uyanıp süt sağıyorum. Sütün ne zaman ve nerede geleceği belli olmuyor” diye konuşuyor.

Hiperlaktasyon sendromu, annenin bebeğinin ihtiyacı olandan daha fazla süt ürettiği nadir bir durumdur. Anne bu durumda meme iltihabı ve meme kanallarında sorun yaşayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here