4 Lider Suriye için İstanbul’da buluşacak

0
7

İdlib Mutabakatı ve siyasi süreç olmak üzere Suriye ihtilafına çözüm bulmak amacı ile 27 Ekim’de İstanbul’da Suriye konulu dörtlü zirve gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanlığı’ndan son dakika yapılan yazılı açıklamada Rusya, Fransa ve Almanya liderleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipiliğinde İstanbul’da bir araya gelecek.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Suriye Konulu Dörtlü Zirve’nin Türkiye, Rusya, Fransa ve Almanya’nın katılımıyla 27 Ekim 2018’de İstanbul’da düzenleneceğini bildirdi. 4’lü Suriye Zirvesi İstanbul’da yapılacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın yaptığı yazılı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Sayın Emmanuel Macron ve Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Sayın Angela Merkel’in katılımlarıyla gerçekleşecek dörtlü zirve toplantısı 27 Ekim 2018 tarihinde İstanbul’da düzenlenecektir.” bilgisini verdi.

Kalın, “Zirve toplantısında başta sahadaki durum, İdlib mutabakatı ve siyasi süreç olmak üzere Suriye ihtilafının tüm veçheleriyle ele alınması ve ihtilafa kalıcı çözüm bulunmasına yönelik ortak çabaların uyumlulaştırılması öngörülmektedir.” ifadelerini kullandı.

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here