40 yıl sonra kesin dönüş yaptığı Türkiye’de 1 gün sonra hayatını kaybetti

0
7

Avusturya’da yaşayan gurbetçi  Celal Avcı, 40 yıl sonra hayalini gerçekleştirip kesin dönüş yaptığı Türkiye’de 1 gün sonra hayatını kaybetti.

Avrupa’ya ilk göç edenlerin hayali en kısa sürede bekledikleri parayı bularak geri dönmek. Bu hayali gerçekleştiremeyenlerin içinde ise bir gün memleketlerine dönmek hep bir hayal olarak kaldı.

Bu hayalini 40 yıl sonra gerçekleştirip İzmir’e yerleşen gurbetçi Celal Avcı’dan acı haber geldi. Avcı’nın geçen hafta Pazar günü kesin dönüş yaparak 1 gece kalabildiği evinde  Pazartesi günü hayatını kaybettiği kaydedildi.

Bu mesajla duyurmuştu: Artık geri dönme zamanı

DiasporaTürk’ün sosyal medya hesabından duyurduğu acı haberde, Celal Avcı’nın kesin dönüş öncesi yayınladığı mesajında, ‘’Bir Avrupa masalının sonuna gelmiş bulunuyoruz, artık geri dönme zamanı. Ülkeme kesin dönüş yapıyorum.’’ifadeleriyle 40 yıllık hayalini gerçekleştirdiği aktarıldı.

Mesaj’da, “Avusturya’da 40 yıl yaşayan Celal Avcı amcamız cuma günü böyle yazmış, pazar günü memleketi İzmir’e kavuşmuştu. Evinde 1 gece yatabildi. Celal amcamız bu sabah vefat etti.” İfadeleri kullanıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here