Avrupa Birliği Fransa’nın 3 milyar euroluk pandemi destek paketini onayladı!

Reklam

Avrupa Birliği, Fransa’da pandemi döneminde zarar gören büyük şirketler için hazırladığı 3 milyar euroluk kredi ve  destek paketine onay verdi.

 

Salgından olumsuz etkilenen ve “Geçiş Fonu” olarak adlandırılan pakette şirketlere katılımlı ve teminatlı kredilerin yanısıra oy hakkı olmaksızın hisse alma gibi hibrit çözümlerle sermaye desteği sağlanması öngörülüyor.

-Reklam-

Bu destek paketinden yüze yakın orta ve büyük şirketin faydalanması bekleniyor. Avrupa Birliği’nin rekabetten sorumlu birimi Fransa’nın paketinin AB genelinde pandeminin başlangıcında kabul edilen devlet yardımları kriterlerine uygun olduğunu açıkladı.

Finansal sıkıntıda olan şirketler yararlanacak

Fransız Maliye Bakanı Bruno Le Maire tarafından haziran ayında duyurulan fon, pandemi öncesinde karlı olmasına rağmen salgın sırasında finansal sıkıntıya düşen orta ve büyük şirketlere destek sağlanmasını öngörüyor.

Şirketler tek tek ele alınarak ihtiyaçlarına göre kredi ya da hisse alımı şeklinde sermaye enjekte edilecek. Devlet şirketlerde hisse sahibi olmasına rağmen yönetimlerine karışmayacak.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz