“Ailelerinden alınan Türk çocukları öz değerlerini kaybetmeye mecbur bırakılıyor”

Reklam

Gençlik Dairesi’nin Türk ailelerden kopardığı çocuklar, özellikle Alman ailelere veriliyor. Bu çocuklar, Türk kimliği unutturularak Alman ve Hıristiyan olarak yetiştiriliyor.

Almanya’da çocuk hakları savunucusu olan Kamil Altay, ülkede doğan çocukların kayıtlara otomatik olarak Alman vatandaşı olarak geçtiğine dikkat çekti. Sabah’ta yer alan habere göre Altay, “Türk bakıcı aile Türk çocuğu istediğinde, ‘Elimizde Türk çocuğu yok’ deniyor. Kökeni hiçe sayan Gençlik Dairesi, samimiyetsiz davranarak insanları aldatıyor” dedi.

“Gençlik daireleri, Türk toplumu ile adeta dalga geçiyor”

Altay, “Köken vatandaşlığına bakılmalı ve konsolosluklar bilgilendirilmeli. Bu sağlanmadığı sürece Türk kökenli çocuklar, Türklere verilmeyecek. Türk çocukları yurt köşesinde veya yabancı koruyucu ailede öz değerlerini kaybetmeye mecbur bırakılıyor. Gençlik daireleri, Türk toplumu ile adeta dalga geçiyor” diye konuştu.

“Koruyucu aile olmak isteyen Türklere her türlü zorluğu çıkarıyorlar”

Gençlik dairelerinin Türk koruyucu aile olmadığından sitem ettiğini de vurgulayan Altay, “Koruyucu aile olmak isteyen Türklere her türlü zorluğu çıkarıyorlar. Yakında geniş çaplı protesto gösterileri düzenleyeceğiz” dedi.

Kaynak: Sabah

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz