Alman polisi 31 yıl önce öldürülen gurbetçinin katilinin peşine düştü!

Reklam

Alman savcılığı 1991 yılında öldürülen Seçkin Çağlar’ın katilini bulmak için 31 yıl sonra harekete geçti. Alman polisi faili meçhul cinayetler dosyasını yeniden açtı.

KÖLN Savcılığı ve polis ilk olarak 355 kişinin DNA testi yaptırmalarını istiyor. Soruşturma birimi bu yöntemle Seçkin Çağlar’ın ölümüyle ilgili faili meçhul dosyayı yeniden açıyor. Savcılık bu yolla, fail ve cinayetin seyri hakkında yeni bilgiler edinmeyi hedefliyor. Seçkin Çağlar, 16 Ekim 1991’de Köln-Poll semtindeki SiegburgerStrasse’deki meslek eğitiminden evine dönerken cinayete kurban gitti. Polise göre genç kız, çarşamba akşamı, saat 18.40 sıralarında Salmstasse durağında 7 numaralı hatta bindi.

Boğulduğu tespit edildi

Yaklaşık iki dakika sonra, genellikle babasının kendisini aldığı Poll-Autobahn İstasyonu’nda trenden indi. Ancak her gün olduğu gibi o gün de istasyon çıkışında kızını bekleyen baba, Seçkin’i göremedi. Seçkin’in cesedi ertesi sabah, trenden indiği yerin birkaç metre ötesinde bir çalılığın arkasında bulundu. İlk yapılan araştırmada elbisesinin yırtılarak soyulduğu ve boğulduğu belirlendi.

Onclick Popunder

355 kişiden DNA testi istenecek

DNA soruşturması kapsamında ilk etapta, suçun işlendiği tarihte 14 ila 75 yaşları arasında olan ve Poll bölgesiyle bağlantısı bulunan 355 erkek üzerinde duruluyor. Bu kişilere önümüzdeki birkaç gün içinde posta gönderilecek ve 18 ya da 26 Mart tarihlerinde JanuszKorczak Okulu’nda tükürük örneği vermeleri istenecek.

“Aile için hâlâ büyük bir yük”

Soruşturma biriminin başındaki Markus Weber, “Katilin 31 yılı aşkın bir süredir tespit edilememiş olması aile için hâlâ büyük bir yük. Bu yüzden bizden devam etmemiz ve yeni ipuçlarını takip etmemiz isteniyor. Vazgeçmek bir seçenek değil” açıklamasında bulundu. Weber, yeni bilimsel yöntemlerin yardımıyla DNA’nın günümüzde çok iyi analiz edildiğini kaydederken, izleri bırakan kişinin yanı sıra onunla bağlantılı kişilerin de tespit edilebileceğini kaydetti.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz