Almanya’da beş çocuğunu öldüren annenin sorguya alınması bekleniyor

Reklam

Almanya’nın Solingen kenti beş ölüm haberi ile sarsıldı. 27 yaşındaki Polonya kökenli Christiane K.’nın 1, 2 ve 3 yaşlarındaki kızları ile 6 ve 8 yaşlarındaki oğulları yataklarında ölü bulundu.

NEFESSİZ KALARAK ÖLMÜŞLER

ÇOCUKLARIN nefessiz kalarak öldükleri açıklanırken, annenin çocukları kahvaltıdan sonra zehirlediği üzerinde duruluyor. Annenin, anneannesine gönderdiği oğlu Marcel’in okulda olduğu için kurtulmuş olabileceği aktarıldı. Ağır yaralanan anne, henüz sorgulanamadığı için olaydaki sır perdesi aralanamadı.

15 YAŞINDA HAMİLE KALMIŞ

Anne Christiane K.’nın 16. yaşında Marcel adını verdiği ilk çocuğunu dünyaya getirdiği, üç yıl sonra Luca (8), ardından Timo (6), Sophie (3), Leonie (2) ve Melina’nın (1) dünyaya geldiği aktarıldı. Çocukların 3 ayrı babadan olduğu belirtildi.

ANNEYİ PEK TANIYAN YOK

Cinayetin işlendiği apartman ve çevresinde oturan Türkler, çocukların kendi çocukları ile zaman zaman oynadığını ancak anneyi pek görmediklerini ifade etti. Çocuklarla parkta daha çok babayı gördüklerini söyleyen komşular, “Cinayet günü Christiane K.’nın dairesinden çok yüksek müzik sesi duyduk” dedi.

DERİNDEN ETKİLENDİM

Solingen Belediye Başkanı Tim Kurzbach,”Bugün Solingen’de çok üzüldüğümüz bir gün, çünkü kalplerimizi derinden etkileyen bir eylem gerçekleşti. Şehrimizde beş çocuğun öldüğü haberiyle şoke oldum. Bu beş canın yasını tutuyorum. Çocuklara ve aileye yakın olan herkese başsağlığı diliyorum” dedi. Başkan çocukların öldüğü apartmanın önüne de mum bıraktı.

KAPIDAKİ GÖRÜNTÜYÜREK BURKUYOR

Polis, çocukların öldüğü evde incelemesini tamamladı ve cesetleri çıkardıktan sonra daire kapısını mühürledi. Kapının önünde duran ve ölen çocuklara ait olan ayakkabılar ve bisiklet yürek burktu. Komşular, ölen çocukları anmak için apartman kapısının önüne çiçek, oyuncak bıraktı ve mum yaktı.

SINIF ARKADAŞLARINA MESAJ GÖNDERDİ

Anne cinayetinden sağ kurtulan 11 yaşındaki Marcel, dün sınıf arkadaşlarına, “Kardeşlerim öldüğü için artık gelemeyeceğim” mesajı yazdı. Öte yandan nisan ayında, Christiane K.’nın kocasının intihar teşebbüsünde bulunduğu belirtildi.

Solingen polisi cinayeti aydınlatmak için, 40 kişilik bir inceleme ekibi kurdu. Polis sözcüsü Stefan Weiand, “Çocukların ölüm nedeni hakkında hiçbir şey söyleyemiyoruz, incelemeler sürüyor. Anneyi sorgulamamız gerekiyor” dedi.

Hürriyet

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz