Almanya’da canlı yayını kestiren Erdoğan hayranı çocuk ilk kez konuştu

0
95
reklam

Alman HR televizyonunun canlı yayını sırasında muhabirin elinden mikrofonu alarak, “Erdogan iyi bir baskan” diyen Suriyeli Zakaria Türk medyasına konuştu.

Almanya’nın Wiesbaden kentinde dikilen Erdoğan heykeli önünde haber yapan muhabirin elinden mikrofonu alıp, “Erdoğan iyi bir başkan” diyen çocuk konuştu. Sabah gazetesinde yer alan habere göre Suriyeli Zakaria Kabab (14), “Erdogan hakkında kötü sözler söylenmesine dayanamadım. Yaptıklarımdan pişman değilim. Yine olsa, yine yaparım” diye konuştu. Kabab, ailece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sevdiklerini belirterek, “O bizlere çok yardım etti” dedi.

“Herkesin doğruları bilmesini istedim”

Zakaria, “Erdoğan’ı çok seviyorum. Haksızlık edildiğini duyunca mikrofonu alıp konuşmak istedim. Ancak o kadar diyebildim. Pişman değilim. Herkesin doğruları bilmesini istedim. Bıraksalardı daha fazla şeyler de söyleyecektim. Ben yanlış bir şey yapmadım. Gerçekleri söyledim. Erdoğan iyi bir başkan. Müslümanların sevdiği, güvendiği biri. Hep böyle kalsın, hiç değişmesin. Bütün Müslümanlara sahip çıksın” dedi.

-Reklam-
Dört çocuk babası Samer Kabab ise oğlunu televizyonda görünce gurur duyduğunu söyledi.

“Bize bütün Türkler yardım etti”

Tek isteğinin Erdoğan’ı görüp ona sarılmak olduğunu belirten Kabab, “Ben, annem ve kardeşlerimle birlikte bir ay Türkiye’de kaldım.

Orada bize çok iyi davrandılar. Paramızı kaybettik, bize bütün Türkler yardım etti” dedi. Dört çocuk babası Samer Kabab ise oğlunu televizyonda görünce gurur duyduğunu söyledi. Kabab, “Türkiye ve Türkleri çok seviyoruz. Eğer kabul edilirse Erdoğan ile görüşüp kendisine teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

https://www.youtube.com/watch?v=bnFjDAiW0-E

Sabah

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz