Fransa’da milyarlarca Euro’luk yardım, alan olmadığı için devletin kasasında kaldı

Reklam

Fransa’da yardım hakkı bulunan birçok kişinin bu yardımlara başvurmadığı ortaya çıktı. Bu nedenle devletin yardımlar için ayırdığı milyarlarca Euro yine devletin kasasında kaldı.

Fransız medyasında yer alan habere göre yardımlara başvurmayanların bazılarının yardım hakkından habersiz olduğu bazılarının ise idari sistemdeki karmaşık durum nedeniyle başvurmadığı aktarıldı. Bazı kişilerin ise yardım alıyor damgası yememek için başvuruyu gerçekleştirmediklerine dikkat çekildi.

Yapılan araştırmada, maddi durumu düşük ailelerin faydalandığı RSA yardım alma hakkı olanların yüzde 35’inin başvuruda bulunmadığı belirlendi. Evli çiftlerde ise RSA yardımı alma hakkından habersiz olanların oranının yüzde 50’yi bulduğu belirtildi.

Onclick Popunder

Bu oranın bu denli yüksek olmasının nedeninin ise çiftlerde yardım alma hakkı olup olmadığının daha zor hesaplanması olarak gösterildi.

Bu nedenle RSA hakkı olduğu halde sadece bu yardıma başvurmayanlar nedeniyle 4 milyar Euro devletin kasasında kaldı. Toplamda ise yardıma muhtaç vatandaşlara verilecek 10 milyar Euro’dan fazla yardım dağıtılmadı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz