Almanya’da ete gelen vergi Fransa’da kebabı vuracak!

Reklam

Almanya, et ürünlerine yönelik önemli bir fiyat artışına hazırlanıyor. Federal Tarım Bakanlığı’nın getirmeyi planladığı yeni bir vergi düzenlemesiyle, et ürünlerine zam yapılması planlanıyor. Almanya’da ete gelecek vergi, Fransa’da dönerin zamlanmasına neden olacak.

Almanya’da et ürünlerine vergi geliyor. Yeni vergi düzenlemesi, et ürünlerinin perakende ve toptan satışında uygulanacak ve bu da fiyatların genel olarak yükselmesine neden olacak. Buna göre bu durum, vatandaşların günlük yaşam maliyetlerinde önemli bir artışa yol açacak.

Almanya’da ete gelecek vergi, Fransa’yı da yakından ilgilendiriyor. Döner ihracatının büyük kısmını bu ülkeden sağlayan Fransa’da ete gelecek vergi, başta döner olmak üzere restoranlarda fiyatların artmasına neden olacak.

Onclick Popunder

Toptancılar artan vergileri fiyata yansıtacak

Ayrıca döner üretimi gerçekleştiren şirketlerin de satışlarını yeni vergi düzenlemesi üzerinden gerçekleştirmesi gerekecek.

Yaşanan vergi artışı dönerin toptan satış fiyatlarına yansıyacak. Toptanda yaşanacak bu artışı kebabcıların da fiyatlara yansıtması anlamına geliyor.

Fransa’da korona ve yaşanan Rusya-Ukrayna krizi sonrası kebab fiyatları artarken, Almanya’daki yeni vergi sonrası döner ücretlerin daha da artması bekleniyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz