Altında koronavirüs rekoru! Bozdurmanın tam zamanı

Reklam

Küresel piyasalarda koronavirüs salgını nedeniyle artan risk algısı altın fiyatlarını 7 yılın zirvesine çıkardı. Kenza Gold’un sahibi Ayhan Tahtacı, bunun altın bozdurmak isteyenler için iyi bir fırsat olacağına dikkat çekti. 

Yatırımcılar tarafından güvenli liman olarak kabul edilen altın fiyatlarındaki yükseliş eğiliminde, risk algısını artıran koronavirüs salgını ve jeopolitik riskler ana sebepler olarak kabul ediliyor. Yaşanan sür

Yılın başında Irak’ta İranlı komutanın ABD tarafından öldürülmesiyle artan jeopolitik riskler, altının ons fiyatını Nisan 2013’ten bu yana ilk defa 1.600 doların üstüne taşımıştı. ABD ile İran arasındaki gerilimin kısa sürmesiyle 1.536 dolara kadar gerileyen altının ons fiyatı, bu seviyelerden tekrar yükselişe geçmişti.

Analistler, Çin’de yeni yıl tatili öncesi ortaya çıkan koronavirüs salgınının, küresel ekonomiye olumsuz etkileri sebebiyle yatırımcıları güvenli limanlara yönlendiren bir risk faktörü olduğunu kaydetti.

Altının ons fiyatı koronavirüsle ilgili tedirginliklerin başlangıcından itibaren sınırlı yükselişlerle hareket ederken, salgından dolayı farklı ülkelerdeki ölüm vakalarının artması, risk algısında yükselişin ivme kazanmasına neden oldu.

Kenza Gold’un sahibi Tahtacı, altındaki yükselişin bozdurmak isteyenler için iyi bir fırsat olduğunu söyledi.

Fiyatlar 7 yılın zirvesinde

Altının ons fiyatı 1.637 dolar ile son 7 yılın zirvesini görürken, yıl başından bu yana getirisi yüzde 7,5 oldu.

Öte yandan, azalan risk iştahının küresel çapta dolar talebini artırdığına ve dolar endeksini 99,9 ile son 3 yılın en yükseğine taşıdığına dikkati çeken analistler, bu fiyatlamanın altının gram fiyatındaki yükselişin daha güçlü olmasına neden olduğunu ifade etti.

Kenza Gol Kuyumculuk’un sahibi Ayhan Tahtacı.

Kenza Gold’dan “altın” tavsiye: Bozdurmak için iyi bir fırsat

Konu ile ilgili Artı33’ün sorularını yanıtlayan Kenza Gold Kuyumculuk’un sahibi Ayhan Tahtacı da artan jeopolitik risklerin altının rekor seviyede yükselmesine neden olduğunu söyledi. Altın bozdurmak isteyenlet için bugünki rakamların iyi bir fırsat olacağına dikkat çekti.

Tüm sorularınız için Kenza Gold Kuyumculuk telefon numarası: 01 47 70 03 35

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz