Altında yeni rekor! Bozdurmanın tam zamanı

Reklam

Küresel piyasalarda koronavirüs salgını nedeniyle artan risk algısı altın fiyatlarını 7 yılın zirvesine çıkardı. Kenza Gold’un sahibi Ayhan Tahtacı, bunun altın bozdurmak isteyenler için iyi bir fırsat olacağına dikkat çekti. 

Gram altın fiyatları tarihi zirvesini yenilerken; altının ons fiyatı ise yaklaşık 9 yılın zirvesini gördü. Peki, altın fiyatlarında yükselişin sürmesi bekleniyor mu?

Altının ons fiyatındaki yükselişe paralel olarak değer kazanan gram altın bugün tarihi rekorunu kırarken; altının ons fiyatı ise 8 Kasım 2011 tarihinden beri en yüksek seviyeyi gördü.

Altının ons fiyatı 1800 doları görerek 8 Kasım 2011 tarihinden beri en yüksek seviyeyi görürken; şu dakikalarda yüzde 0.22 oranında yükselişle 1798 dolardan işlem gördü.

Kenza Gold’un sahibi Tahtacı, altındaki yükselişin bozdurmak isteyenler için iyi bir fırsat olduğunu söyledi.

Analistler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin ikinci dalga endişeleriyle, ABD ile Çin arasında artan gerilimin risk algısını görece yükselttiğini, bu durumun da altının ons fiyatını desteklediğini söyledi.

Bugün veri gündeminin sakin olduğunu belirten analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.780 doların destek, 1.820 doların direnç olarak öne çıktığını, gram altında ise 390-400 lira bandının izleneceğini kaydetti.

Kenza Gol Kuyumculuk’un sahibi Ayhan Tahtacı.

Kenza Gold’dan “altın” tavsiye: Bozdurmak için iyi bir fırsat

Konu ile ilgili Artı33’ün sorularını yanıtlayan Kenza Gold Kuyumculuk’un sahibi Ayhan Tahtacı da artan jeopolitik risklerin altının rekor seviyede yükselmesine neden olduğunu söyledi. Altın bozdurmak isteyenlet için bugünki rakamların iyi bir fırsat olacağına dikkat çekti.

Tüm sorularınız için Kenza Gold Kuyumculuk telefon numarası: 01 47 70 03 35

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz