Annesi bakamıyor diye Türk aileden alınan alınan minik savaş uykuda öldü

0
42
reklam

Almanya’da ‘annesi bakamıyor’ gerekçesiyle gençlik merkezi tarafından alınıp, koruyucu Alman aileye verilen 1.5 yaşındaki Savaş Taşkın, uykusunda öldü. Alman ailenin hasta olduğu için ilaç verdiklerini, ardından da öldüğünü söyledikleri küçük çocuğun kesin ölüm nedeni, otopsiyle ortaya çıkacak.

Almanya’nın Kassel kentinde yaşayan Aleyna Taşkın’ın Gürsel Ivanov ile evliliğinden Ocak 2017’de Savaş adını verdiği oğlu dünyaya geldi. Ancak Kassel Gençlik Merkezi (Jugendherberge) görevlileri, annenin bebeğine bakamadığını, bu nedenle gelişiminin tam olmadığını gerekçe göstererek minik Savaş’ı 3 aylıkken almak için işlem başlattı. 17 yaşında olan Aleyna Taşkın ve bebeği yurda yerleştirildi.

Yaklaşık 9 ay önce anne Aleyna Taşkın evine gönderildi, bebeği ise Kassel’e 100 kilometre mesafede yaşayan koruyucu bir Alman aileye verildi. Aleyna Taşkın’ın babası Yasin Taşkın, gençlik merkezi yetkilileriyle görüşerek bebeğin kendilerine verilmesini talep etti. Ekonomik durumlarının iyi olduğunu ve Savaş bebeğe en iyi şartlarda bakabileceklerini söyleyen Yasin Taşkın, tüm girişimlerinden olumsuz yanıt aldı. Bunun üzerine Aleyna Taşkın ve Gürsel İvanov ve dede Yasin Taşkın, ayda bir kere Alman ailenin yaşadığı yere giderek, Savaş bebeği görebildi.

Annesi bakamıyor diye Türk aileden alınan alınan minik savaş uykuda öldü

Alman aile yanıt vermiyor

Perşembe sabahı ise aileye bebeğin öldüğü haberi verildi. Aile hemen bebeği görmek için konulduğu morga gitti. Ancak, “Olaya savcılık el koydu” gerekçesiyle Savaş Taşkın, anne ve babasına gösterilmedi.
Alman ailenin, yetkilere, bebeği hasta olduğu için çarşamba günü doktora götürdüklerini, aynı gece çocuğa ilaç verdiklerini, sabaha karşı ise öldüğünü anlattıkları belirtildi. 4 kişilik ailenin Savaş’tan başka 4 ya da 5 çocuğun daha bakımını üstlendiğini söyleyen dede Yasin Taşkın, “Torunumun tam ölüm nedenini bilmiyoruz. Alman aile telefonlarımızı açmıyor” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here