Türk genci raylara düşen kişiyi kurtarmak isterken canından oldu

Reklam

Almanya’nın Frankfurt kentinde metro raylarına düşen evsiz ve sarhoş bir adamı kurtarmak için raylara atlayan 17 yaşındaki Türk genci Mustafa Alptuğ Sözen, adamı kurtardı ancak kendisi trenin altında kalarak hayatını kaybetti.

Almanya’nın Frankfurt kentinde laborantlık meslek eğitimi alan Mustafa Alptuğ Sözen, salı günü evine gitmek üzere Ostendstrasse tren istasyonuna geldi.

Tren beklediği sırada sarhoş birinin rayların üzerine düştüğünü gördü. Tren istasyonunun kalabalık olmasına rağmen Mustafa ve orada bulunan 44 yaşındaki bir Hindistanlı dışında kimse yardım etmeyi düşünmedi. Mustafa hiç düşünmeden raylara atlayarak evsiz olduğu öğrenilen adamı kaldırarak perona çıkardı. O sırada istasyona hızla bir diğer metro treni girdi. Mustafa’ya yardıma gelen kişi son anda peron kenarına çıkabildi. O ve perona aldıkları kişi yaralı olarak kurtulmayı başardı ancak trenin altında kalan Mustafa Alptuğ Sözen, olay yerinde feci şekilde can verdi.

Onclick Popunder

BENİM MELEK OĞLUM
Tren raylarına düşen ve olay sonrası hastaneye kaldırılan kişinin 44 yaşında Kazakistan kökenli ve evsiz olduğu öğrenildi.
Yerel basına göre Mustafa’ya yardıma giden kişi de ikametgahı olmayan Hindistan kökenli bir evsiz.

Olayı duyduktan sonra sinir krizleri geçiren ve hastanede tedavi edilen kahraman gencin acılı babası Ejder Sözen, sosyal medya üzerinden yardıma gitmeyenlere sitem ederek “Benim melek oğlum! Sen oradaki tüm insan müsveddelerine büyük yüreğinle canını hiçe sayarak ders verdin” mesajını paylaştı.

Trajik olayın duyulmasının ardından sosyal medyada başka birini kurtarmak için hayatını kaybeden Türk gencine saygı ve acılı ailesine baş sağlığı dilekleri içeren çok sayıda paylaşımlar yapıldı.

OLAYA TANIK OLANLAR BİLGİ VERSİN
Söz konusu istasyon durağında video kamerası olmadığından kazayla ilgili soruşturma için o anda orada olan tanıkların ifadesine ihtiyaç duyuluyor. Olaya tanık olanların 069/130145-0 veya 0800/6 888 000 numaralı telefonlara ya da www.bundespolizei.de adresine başvurmaları istendi.

Kaynak: Hürriyet

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz