APL: Fransa’da kira yardımı kesilecek mi?

Reklam

Fransa’da kira yardımı kesilecek mi? Ülkede milyonlarca vatandaşı ilgilendiren konut yardımının (APL) kesilip kesilmeyeceği tartışılıyor. Bakan Thomas Cazenave, konuyla ilgili son sözü söyledi.

Paris Match’ın haberine göre hükümet, Fransa’da kira yardımı (APL) miktarını azaltmayı düşünüyor. Artan bütçe açıkları bağlamında, Macron hükümeti, gelecek yıla kadar kamu harcamalarını kısmanın yollarını arıyor.

Tasarruf miktarı 20 milyar Euroya çıkarılacak

Kamu Hesaplarından Sorumlu Bakan Thomas Cazenave, Parlamento’da yaptığı açıklamada , bu yılki tasarruf miktarının 12 milyar Eurodan 20 milyar Euroya çıkarılacağını söylemişti.

Onclick Popunder

Fransa’da konut yardımı hassas bir konu

Emlak Hizmetleri Yönetimi Enstitüsü’nün kurucu başkanı Henry Buzy-Cazaux, “Hükümetin kira yardımlarını kesmesi teknik açıdan mantıklı olur. Tasarruf yapılacaksa bir yerlerden kısmak gerekir ancak sosyal yardıma dokunmak oldukça hassas bir konu hükümetin bunu göze alabileceğini sanmıyorum” ifadelerini kullandı.

“Bende şaşkınım”

France Info’ya açıklama yapan Bakan Cazenave, kira yardımlarıyla ilgili son sözü söyledi. Cazenave, “APL‘de herhangi bir kesinti veya reform yolda değil. Hükümet olarak bu konuda herhangi bir reformdan bahsetmedik. Bu bilgi nereden geldi, bende şaşkınım” diyerek konut yardımının kesilmeyeceğini söyledi.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı www.arti33.com‘a aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz