Araçla Türkiye’ye gidip uçakla dönecek gurbetçiler aman dikkat!

Reklam

Artı33 Özel-Haber

Türkiye’de yurtdışı plakalı araçların kalış sürelerinin 2 yıl olması ile birlikte birçok gurbetçi, Türkiye’ye götürdükleri araçlarını bırakarak uçakla geri dönüyor.Özellikle emekliler tarafından gerçekleştirilen bu uygulama esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar var.

Türkiye’ye araç ile giriş yapılıp uçakla geri dönüş yapmak isteyenler, muhakkak Türkiye’ye girişte vurulan ‘araçla giriş’ mührünü pasaportundan sildirmesi gerekiyor.

Onclick Popunder

Bunun için Türkiye’den çıkarken en yakın gümrük idaresine giderek aracı Türkiye’de bıraktığının bilgisi verilmeli. Dilekçe yazılıp araç pasaporttan düşürüldükten sonra ancak uçakla yurtdışına çıkış mümkün olmakta. Bu uygulama aracın yurtdışına çıkarılmasından önce gerçekleştirilecek her uçakla çıkışta tekrarlanmak zorunda.

Ankara Gar Gümrük Müdürlüğü’nden Artı33’e yapılan açıklamada da araçla yurda giriş yapan gurbetçilerin, uçakla geri dönecekleri zaman muhakkak aracı bırakıp döndüklerine dair Gümrük Müdürlükleri’ne dilekçe vermeleri gerektiğine dikkat çekiliyor.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz