Avrupa’da ilk! Türkiye-Almanya arasındaki uçuşlar başladı

Reklam

Türkiye-Almanya arasındaki uçak yolculuğu, Almanya’nın, Türkiye’ye yönelik seyahat uyarıları devam etmesine rağmen bugün başladı.

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak şirketi Sunexpress’in İzmir’e giden ve gelen uçakları bugün seferlerini gerçekleştirdi. Türk Hava Yolları’nın programda görülen Ankara ve İstanbul seferleri ise iptal edildi. Türk Hava Yolları’nın, Frankfurt’tan İstanbul’a bugün saat 13.00’teki uçuşunun ise büyük bir olasılıkla gerçekleştirileceği öğrenildi.

Korona dönemi seyahat yasakları nedeniyle iptal edilen uçuşlar programa göre 4 Haziran’da başlayacaktı. Ancak aradan geçen süre içinde bu uçuşlar için bilet alanlara, şirketten zaman zaman uçuşların iptal edildiği ve ileri bir tarihe tehir edildiğine dair bilgiler gönderiliyordu. Uzun süredir Türkiye’ye gitmek ya da oradan Almanya’ya gelmek üzere bekleyen vatandaşlarımız dün kendilerine gönderilen mesajlarla bugünkü uçuşların gerçekleştirileceğine dair bilgilendirildi.

Havalimanında ateş ölçümü dışında başka bir işlem yapılmadı

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan dün sabah küçük bir gecikmeyle kalkan uçak Frankfurt’a planlanandan yaklaşık 20 dakika önce indi. Frankfurt Havalimanı’nda kendileriyle görüştüğümüz yolcular uçuşun çok iyi geçtiğini belirttiler. Yolcuların verdiği bilgiye göre havalimanında ateş ölçümü dışında başka bir işlem yapılmadı. Sağlık Bakanlığı’ndan yoluculuk için alınması istenen numaralar da bilet kontrolü sırasında kendilerine sorulmadı. Frankfurt Havalimanı’nda da normal kontrollerden sonra herhangi bir işlemle karşılaşmadan evlerine gittiler. İzmir’e uçan yolculardan ise check-in sırasında verilen bir belgenin doldurulması istendi. Uçuş öncesi dönemde koronavirüs hastalığıyla ilgili kişişel beyanı içeren bilginin uçuştan önce toplanacağı ve Türkiye’de yetkililere teslim edileceği öğrenildi.

Hürriyet

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz