Avrupa’nın en tehlikeli şehirleri belli oldu! 11 şehriyle Fransa ilk sırada

Reklam

Avrupa’nın en tehlikeli şehirleri belli oldu. Numbeo isimli veritabanı sitesi tarafından yapılan araştırma sonucu Fransa’dan 11 şehir Avrupa’nın en tehlikeli şehirleri listesine girdi.

Avrupa’nın birçok şehrinde artık insanlar kendilerini güvensiz hissediyor. Numbeo sitesine göre ise Avrupa’nın en tehlikeli şehri Marsilya oldu.

“Numbeo” veritabanının operatörleri Avrupa’nın en güvensiz şehirlerini geniş bir çalışmayla ele alıyor ve Avrupa’nın en tehlikeli şehirlerini gösteren bir suç endeksi oluşturuyor.

Onclick Popunder

Marsilya ilk sırada yer aldı

Fransa’nın güneyindeki liman kenti Marsilya, Numbeo’nun altı aylık raporunda Avrupa’nın en tehlikeli şehirleri arasında ilk sırada yer aldı.

Çete savaşları

Numbeo’nun anket sonuçları, ” Frankfurter Allgemeine Zeitung “da yer alan ve Marsilya’daki uyuşturucu kaçakçılığı ve çete savaşlarıyla ilgili sorunların geçtiğimiz yıl kötüleştiğini belirten bir raporla örtüşüyor.

49 kişi öldü

2023 yılında Fransa’nın ikinci büyük şehrinde uyuşturucuya bağlı olaylarda 49 kişi öldü; bu rakam önceki yıllara göre çok daha fazla. Ayrıca 18’i çocuk 118 kişi de yaralandı. 2022’de 32 ölü ve 33 yaralı vardı.

Fransa’nın en tehlikeli şehirleri:

 1. Marsilya
 2. Montpellier
 3.  Grenoble
 4. Nantes
 5. Paris
 6. Nice
 7. Lyon
 8. Rennes
 9. Toulouse
 10. Bordo
 11. Strazburg

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz