Avrupa’nın en ünlü kalp doktoru Dilek Gürsoy gurbetçiler için hastane kuruyor

Reklam

Avrupa’nın ilk ve tek Türk kökenli kadın yapay kalp cerrahi uzmanı olan Dr. Dilek Gürsoy,hastane kuracağını açıkladı. Gürsoy, kurulacak hastane için 2,5 milyon Euroya ihtiyaç olduğunu söyledi.

Avrupa’nın ilk ve tek Türk kökenli kadın Yapay Kalp Cerrahi Uzmanı Dr. Dilek Gürsoy, Almanya’nın en saygın ödüllerinden olan Victress Ödülü’nü almıştı.

Bağış kampanyası başlattı

Onclick Popunder

Yurtdışında yaşayan Türklere hizmet etmek için Mönchengladbach kentinde hastane kuracağını dile getiren Dr. Dilek Gürsoy, “Hastanenin kurulması için 2.5 milyon euro bütçeye ihtiyacımız var. Bunun için de bağış kampanyası başlattık. Desteğinizi bekliyorum” dedi.

“Amacım para kazanmak değil”

Amacının para kazanmak değil, hizmet etmek olduğunu dile getiren Ordulu kalp cerrahı, “Gani ismini vereceğim hastane 1300 metre kare alan üzerine kurulacak. Hastanede ikişer kişinin kalabileceği 8 oda, 2 ameliyathane, 3 yoğun bakım yatağı olacak. Desteğinizi bekliyorum” diye konuştu.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz