Bagaj krizi gurbetçileri de vurdu! Türkiye’ye gelen gurbetçiler valizlerine ulaşamıyor

Reklam

Havalimanlarındaki personel sıkıntısı Türkiye’ye giden gurbetçileri de etkiledi binlerce valiz havalimanlarında kaldı. Gurbetçiler valizlerini alamadan uçmak zorunda kaldı.

Almanya’daki havalimanındaki personel sıkıntısı nedeniyle Türkiye’ye gelen gurbetçilerin valizleri, Almanya’da kaldı. Kendileri gelip eşyaları Almanya’da kalan tatilciler, büyük mağduriyet yaşıyor. Gurbetçiler, günler geçmesine rağmen valizlerine ulaşamıyor.

Bazıları erken dönüş yapmayı planlıyor

Bodrum’daki otellerine giriş yapan tatilciler, yetkilileri defalarca aramalarına rağmen valizlerinin nerede olduğunu öğrenemedi. Tatil için ayırdıkları parayı, valizleri gelmediği için harcamak zorunda kalan gurbetçiler bazıları erken dönüş yapmayı planlıyor. Personel sıkıntısı nedeniyle Almanya’da binlerce tatilcinin valizinin Almanya’da kaldığı öğrenildi.

Onclick Popunder

Sadece 30 bagaj geldi

Uçaktaki 186 tane bagajın sadece 30 tanesi geldi. Eşi ve bir buçuk yaşındaki çocuğu ile 16 Temmuz günü Bodrum’a tatile gelen Özgün Gürbüz, Münih Havalimanı’ndan uçağa bindiklerini ve Bodrum’a geldiklerinde valizlerinin Almanya’da kaldığını öğrenince büyük şok yaşadıklarını ifade ederek şöyle dedi: “Yaklaşık bir buçuk saat uçağımızın rötarlı kalkacağı söylendi. Rötarlı kalmasının sebebinin bagajlarda problem olduğunu, bagajların yüklenmesinin beklendiği söylendi.

Bir uçak dolusu insanın bagajları gelmedi

Bodrum Havaalanı’na bagaj alımını beklerken oradan bir yetkili gelip, bagajların yüklenmediğini, Münih’te kaldığını, Münih’te bırakıldığını, o yüzden bir form doldurmak için bizi büroya çağırdı. Yaklaşık 186 tane bagajın sadece 30 ya da 36 tanesinin geldiği bilgisi verildi. Bir uçak dolusu insanın bagajları gelmedi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz