Bankanın açığını bulan Samsunlu kardeşler hesaplarına 980 Milyon Euro transfer etti

Reklam

Samsunlu İki kardeş, özel bir bankanın mobil uygulamasında tesadüfen buldukları açıkla 70’e yakın işlem yaparak 980 Milyon Euro parayı mevduat hesaplarına aktarmayı başardı.

Recep (26) ve Emre G. kardeşler özel bir bankada açtıkları yatırım hesabından milyonlarca Euroyu buldukları açıkla kendi hesaplarına aktardı. Olayın ortaya çıkmasıyla kardeşler hakkında Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’nda soruşturma başlatıldı. Bankanın genel merkezinin İstanbul’da olması sebebiyle soruşturma İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na devredildi. Banka hesapları dondurulan iki kardeş, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Akrabalarının da borçlarını ödedi

Soruşturma dosyasına göre Samsun’da bir akaryakıt istasyonunda çalışan Recep G., kendi adına açtığı banka hesabını ağabeyi Emre G. ile ortak kullanıyordu. Emre G., para çekmek isterken tesadüf eseri bankanın bir açığını buldu. Bulduğu açıkla istediği miktarda parayı hesabına geçirebildiğini fark eden Emre G. 2 günde yaklaşık 70 işlem yapıp açıktan yararlanarak hesabına toplam 980 Milyon Euro aktardı. Bu parayla önce cep telefonu, sonra da lüks otomobil alan kardeşler akrabalara haber verip ‘borcu olanlar bize haber verin yardım edeceğiz’ dedik. Akrabalara bu hesaptan havale yaptık.

Bankayı arayarak blokeyi kaldırttı

Ben bu paralar ile aynı gün cep telefonu, otomobil almak için 18 bin Euro havale yaptım. Ben parayı havale yaptıktan sonra hesaba bloke konduğu için parayı hesabına aktaramadı ve para geri bizim hesabımıza geldi.  Aynı gün akşam hesaba yine mobil bankacılıktan erişim yaptım. Hesabın yatırım menüsünden sabah yaptığım gibi hisse senedi para çek kısmından para çekmek istedim, ancak ret verdi.

Ben ve kardeşim bu işlemleri yaparken hesap blokeleniyordu. Bankayı aradığımızda ‘güvenlik sebebiyle hesaplar blokelenmiştir’ diyordu. Biz blokenin kaldırılması için talepte bulunduğumuzda blokeyi kaldırıp hesabı aktifleştirdiler.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz