Bebekleri öldüren seri katil hemşire çıktı

Reklam

İngiltere‘deki Chester Kontes Hastanesi’nde 2015 ve 2016 yılında 32 bebekten 17 tanesinin ölümü araştırılıyordu. Bir çalışan, 8 bebeği öldürmek ve 6’sını öldürmeye teşebbüsten tutuklandı. Polisler davanın hala sürdüğünü ve hassas olduğunu söyledi.

Hayırsever bir hemşire olarak bilinen Lucy Letby, bebeklerin ölümünden sorumlu olduğu gerekçesi ile tutuklanması şoke etti. Polisler hastaneye bir mil uzaklıktaki 3 yatak odalı evini, dün sabah araştırmaya başladı..

Araştırma sırasında evin girişine mavi inceleme çadırı kuruldu. Dedektif Paul Hughes, çadırın kurulduğu evin bulunduğu sokaktan tutuklama yapıldığını doğruladı.

Haberi alan komşuları ve ailesi Lucy Letby’nin bunu yapmış olabileceğine inanmadığını belirtti. Lucy’nin ailesi ile konuşan polisler gittikten sonra, bir komşuya göre annesi ağlamaya başladı..

5 yıl önce, bebeklere yardımcı olması için kampanya başlatmıştı. 3 milyon topladığı için hayırsever ve sevecen olarak tanımlanmıştı. Aslında ne yaptığını kimse bilmiyordu.İşine ve ailesine sadık ve sevecen olarak tanımlanan Lucy’nin hastanede tam olarak hangi görevde çalıştığı polisler tarafından açıklanmadı.

  • Lucy Letby, hastanenin bebek koğuşunda, 2011 yılında mezun olduğundan beri, çalıştığı belirtildi. Eski bir röportajında, “Bebeklerin yardımımıza ihtiyacı var. Bir gün bizde onların yardımına ihtiyaç duyacağız.” dediği de eklendi. 2014’te üç olan bebek ölüm sayısının, 2015’te aniden 8’e çıktığı ve 2016’da 5 olduğu belirtilirken. Bu sırada 6 bebeğinde ölümün kıyısından döndüğü eklendi.
Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz