Benzema’ya şantaj davasından hapis cezası verildi

Reklam

 Fransa Milli Takım yıldız oyuncusu Karim Benzema’ya Valbuena’ya seks kasetleri ile şantaj davasında 1 yıl ertelenmiş hapis ve 75 bin Euro para cezası verildi.

Fransa Milli Takımı’ndan takım arkadaşı Mathieu Valbuena’ya santaj yapmakla suçlanan Benzema’nın da yargılandığı dava sonuçlandı. 2015 yılında ortaya çıkan santaj girişimiyle ilgili savcı 10 ay ertelemeli hapis ve 75 bin Euro para cezası talep etti. Mahkeme, Real Madrid’li yıldıza 1 yıl ertelemeli hapis ve 75 bin Euro para cezası verdi.

75 bin Euro para cezası verildi

Karim Benzema, Ekim ayındaki ve bugünkü karar duruşmasında yer almazsen; yıldız oyuncunun avukatı karara itirazda bulunacaklarını açıkladı.

Onclick Popunder

Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet, iki hafta önce yaptığı açıklamada, Benzema’nın bu davada suçlu bulunması halinde Fransa Milli Takımı’nın kadrosundan çıkarılmayacağını belirtmişti.

Benzema’nın 150 bin Euro istediği öne sürülmüştü

Fransız futbolcu Benzema hakkındaki soruşturması Yunanistan’ın Olympiakos takımında oynayan “Mathieu Valbuena’nın mal varlığını gasp etme girişimi” kapsamında yürütülmüştü. Davada, özel hayatına ilişkin gizli olarak çekilmiş bir videonun Valbuena’ya gönderilerek şantaj yapıldığı ve kendisinden 150 bin Euro istendiği öne sürülmüştü.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz