Bulgar gümrüğü, Türkiye’den Fransa’ya giden TIR’da 42 bin parça kaçak sigara yakaladı!

Reklam

Bulgaristan Kapitan Andreevo sınır kapısında Türkiye’den Fransa’ya giden TIR’da gümrük memurları tarafından 42 bin parça kaçak sigaraya el koydu.

Kapitan Andreevo Gümrük memurları, Türk plakalı bir TIR’da 42 bin parça kaçak sigara ele geçirdi. Araç, Türkiye’den Fransa’ya giderken 21 Haziran 2022’de Kapitan Andreevo sınırına geldi. “Risk analizi” yöntemine göre TIR, kargo alanında yüksek yoğunluklu şüpheli alanların işaretlendiği X-ray taramasından geçti.

Treylerin ön duvarında gizlenmiş

Daha sonra gümrük memurları fiziksel kontrol sırasında soğutmalı treylerin ön duvarında gizlenmiş, Bulgar tüketim etiketleri olmayan 2.100 paket (42.000 parça) Parlamento ve Marlboro sigarasını ortaya çıkardı. Türk vatandaşı olan sürücüye Gümrük Kanunu kapsamında işlem yapıldı ve tütün ürünlerine el konuldu.

22 gün içinde 420 bin paket sigaraya el konuldu

Yılın başından bu yana, Kapitan Andreevo İçişleri Bakanlığı gümrük memurları 4.670.000’den fazla sigaraya el koydu. Haziran ayında sadece 22 gün içinde 420.000’den fazla sigara sınırda yakalandı. Gümrük Kanunu kapsamında sigara kaçakçılığına ilişkin kanunların düzenlendiği 143 ihlal tespit edildi.

Türkiye’den ülkeye giriş yapan yolculardan da, tüketim mallarının iki paket sigaranın gümrüksüz ithalatı normunun üzerinde olduğu sırada tütün ürünlerine de el konuldu.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz