Çin’de koronavirüsten sonra yeni salgın! Hızla yayılıyor

Reklam

Dünya çapında milyonlarca insanın ölümüne sebep olan koronavirüs salgınının çıktığı Çin’de şimdi de endişe yaratan yeni bir salgın paniği yaşanıyor.

Son dönemde Çin’de özellikle çocuklar arasında hızla yayılan zatürre salgını büyük bir endişe yaratıyor.

Çin’de yaygın olarak kullanılan sosyal medya platformlarında ve yerel medyada yer alan fotoğraf ve videolarda ülkedeki hastanelerde yığılma olduğu ve çok sayıda çocuğun da hastanede perişan olduğu görülüyor.

Onclick Popunder

Hastalığın ne olduğu çözülemedi

Tayvan merkezli FTV televizyonunun konuyla ilgili haberinden detaylara yer verilen notta, çok sayıda hastanın Pekin Çocuk Hastanesine başvurduğu belirtilerek bir vatandaşın, “Hastanede çok sayıda çocuk tedavi altında. Öksürük yok, zatürre belirtisi göstermiyorlar fakat yüksek ateş ve solunum yollarında iltihaplanma var.” dediği aktarıldı.

Hastaneler doldu

Koronavirüsü ilk tespit eden ProMed isimli küresel salgın hastalık izleme sistemi konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada, Pekin’deki ve diğer hastanelerdeki çocuk hastanelerinde büyük bir yoğunluk yaşandığı belirtildi.

“Çok hasta var”

ProMed’e konuşan Bay W. isimli bir Pekinli, “Çok ama çok hasta var. Hastalar öksürmüyor ve belirti göstermiyor. Çok yüksek ateş var ve akciğerlerinde nodül oluşuyor” dedi.

ProMed tarafından yayınlanan bilgi notunda ise, “Teşhis edilemeyen bir solunum yolu rahatsızlığıyla ilgili salgına dair haberler geliyor. Salgının ne zaman başladığı belli değil ve bu kadar çok çocuğun bu kadar hızlı hasta olması olağandışı” denildi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz