THY, yeni havayolu şirketi AJET’i tanıttı: Bilet fiyatları daha ucuz olacak

Reklam

Türk Hava Yolları’nın 2008’de yurt içi seferlerini sağlaması için kurduğu AnadoluJet 2024 yılında AJET’e dönüşecek. AJET’in bilet fiyatlarının daha uygun olacağı bildirildi.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Turkish Teknik Hangarı’nda, Türk Hava Yolları A.O yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen etkinlik ile AJET, havacılık sektöründeki yerini yeni ismiyle almış oldu.

Mart ayında uçuşlara başlayacak

AJET’in kurulmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; “Bugün, gelecek 10 yıllık hedeflerimiz doğrultusunda, AJet’imizin kuruluş çalışmalarını başlattık. Uzun süredir verdiğimiz emek ve gayret neticelerini verdi ve 2024 mart sonu yaz tarifesi ile AJet’i gökyüzüyle buluşturacağız” dedi

Onclick Popunder

Düşük maliyetli olacak

Global standartlarda düşük maliyetli havayolu olmak ve pazardaki rekabetçi konumunu güçlendirebilmek amacıyla kurulan şirket, 2024 yılı mart sonu itibarıyla operasyonlarını İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havalimanı merkezli olarak sürdürecek.

Hizmet sadeleşecek bilet fiyatları düşecek

Sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda Doğa dostu olarak faaliyet göstermeyi planlayan şirket, “Low Cost” (Düşük maliyetli) pazarına yenilikçi bir bakış açısıyla giriş yaparken; sunulan hizmetin sadeleştirilmesi ve ekonomi sınıfı konfigürasyonuyla elde edilecek maliyet avantajını da bilet ücretlerine yansıtarak daha geniş bir kitlenin hava ulaşımı hizmetinden yararlanmasını sağlayacak.

“Rekabeti artıracak”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir, AJET’in dış hatlarda da Türk taşıyıcılarının rekabetini artıracağını söyledi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz