Cumhurbaşkanı Erdoğan : Bunlar Fransa’nın iyi günleri

Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa’da düzenlenen protestolara işaret ederek, “Paris sokaklarının ne hale geldiğini görüyorsunuz. Açık ve net söylüyorum bunlar daha iyi günleri. Bunları çok daha kötü günler bekliyor.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de gerçekleştirilen “Şehir ve Güvenlik Sempozyumu”nda önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Fransa’da bir süredir devam eden protesto ve grevlere işaret ederek, “Fransa’da yaşananları görüyorsunuz. Paris’in sokaklarının ne hale geldiğini görüyorsunuz. Açık ve net söylüyorum inanın bunlar iyi günleri. Bunları daha çok büyük musibetler bekliyor. Niye? Güvenlik sorununu tehdit eden ne kadar uyuşturucu olayı varsa bütün bunların baronları bizdeki terör örgütleriyle beraber çalışıyorlar. Ülkemizde her gün olan olaylardan sadece biri batı ülkesinde olduğunda demokrasiden hemen taviz veriyorlar.” ifadelerini kullandı.

Onclick Popunder

Şanlıurfa’daki Göbeklitepe’nin keşfiyle insanlık tarihinin değiştiğini vurgulayan Erdoğan, “Bu keşif tarihe ışık tutacak nitelikte. Şehir ile insan ilişkisinin derinliğini anlatan Göbeklitepe’nin ülkemiz sınırlarında olması gurur verici.” dedi.

“Yeni gecekondu inşa edilmiyor”

Erdoğan, site anlayışının Türk kültürünün bir parçası olmadığına dikkat çekerek, “Ama ne yazık ki ülkemizde site kültürü anlayışı egemen olmaya başladı. Ülkemizde yeni gecekondu inşası kesinlikle olmadığı gibi eskilerin de önemli bir bölümü kentsel dönüşüm projeleriyle ortadan kalkmıştır.” diye konuştu.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz