Türkiye’de Milli Piyango inşaat işçisine vurdu!

Reklam

Çeyrek bilete isabet eden 80 milyon TL’lik büyük ikramiye dörde bölünürken, Gaziantep ve Bursa talihlileri paralarını aldı.

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği Milli Piyango sonuçlarının belli olmasıyla beraber, bu senenin kazananı çeyrek bilet sahipleri oldu.

80 Milyon TL’lik büyük ikramiye, ”1358490” numaralı çeyrek bilete isabet ederken; büyük ikramiyeye ait numaraların bulunduğu biletin sevk merkezlerinin İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Bursa olduğu belirtildi.

Gaziantep ve Bursa talihlileri ikramiyelerini aldı 

Bursa ve Gaziantep talihlileri Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’ne gelerek, paylarına düşen 20’şer milyon liralık ikramiyeyi aldı.

İsimlerinin açıklanmasını istemeyen talihlilerin çekleri, yetkili kamu bankası sorumlularına teslim edildi.

Bursa talihlisinin 45 yaşında 3 çocuklu bir inşaat işçisi olduğu öğrenilirken, Gaziantep talihlisinin ise 50 yaşında 7 çocuklu bir işçi olduğu öğrenildi.

İki biletine de ikramiye isabet etti

Bursa talihlisi, çocuklarıyla gezerken cebinde bulunan son 40 lirayla iki bilet aldı.

Talihlinin biletlerinin birine büyük ikramiye, diğerine de 20 bin liralık teselli ikramiyesi isabet etti.

Amorti çıktı mı diye kontrol ettirdi

Gaziantep talihlisi de dün akşam kahvede oturduğu sırada içeriye gelen seyyar bayiye “Amorti çıktı mı?” diye biletini kontrol ettirirken, büyük ikramiyenin kendisine çıktığını öğrendi.

Her iki talihli de bir yıl boyunca ikramiyelerine dokunmayacaklarını ve çalışmayı sürdüreceklerini söyledi. Gaziantep talihlisi, ikramiyesinin büyük bölümünü çocuk ve gençlerin eğitimi için değerlendireceğini bildirdi.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz