Fransa’da artık herkes maske alamayacak!

Reklam

Tüm dünyayı etkileyen Corona virüsü nedeniyle ülkeler radikal önlemler almaya başladı.

Fransa stoklara el koydu

Fransa’da ise hükümet, ülkedeki mevcut maske stoklarına dün el koymuş, koruyucu maskelerin sadece reçeteyle verilmesi kararı almıştı.

Twitter’dan yaptığı açıklamada Macron, el konulan maskelerin sağlık personeli ile koronavirüs bulaşanlara dağıtılacağını duyurdu.

Onclick Popunder

Almanya ve Rusya’nın maske ve tıbbi malzeme ihracatını yasakladığı belirtilirken, Fransa’nın stoklara el koyduğu ortaya çıktı.

Tüm dünyayı etkileyen Corona virüsü nedeniyle ülkeler radikal önlemler almaya başladı. Almanya ve Rusya’nın maske ve tıbbi malzeme ihracatını yasakladığı belirtilirken, Fransa’nın stoklara el koyduğu ortaya çıktı.

Çin’den başlayarak bütün dünyaya hızla yayılan yeni tip Corona virüsünün en çok görüldüğü Avrupa ülkesi olan İtalya’da olağanüstü önlemler alınması gündemde.

İtalya’da virüsün yol açtığı salgın yüzünden 107 kişi hayatını kaybederken, 3 bin 90 kişi de karantina altına alındı.

Hastalığın hızla yayıldığı İtalya’da hükümet, maske ve tıbbi donanım malzemesi sıkıntısı çekildiğini açıklamış, uluslararası topluma yardım çağrısı yapmıştı.  Bu çağrı üzerine Güney Afrika’nın 800 bin maske göndereceği bildirmişti. Ancak İtalyan makamları ihtiyaç duyulan rakamın 10 milyon olduğunu vurguluyor.

Almanya maske ihracatını yasakladı

Koruyucu maske ve tıbbi malzemelerin ihracatını geçici olarak yasakladığını açıkladı.

İhracat yasağının sağlık maskesi dışında muayene eldiveni ile koruyucu iş kıyafetini de kapsadığı kaydedildi.

Rusya da maske ve tıbbi malzeme ihracatına yasak getirdiğini duyurdu. 1 Haziran’a kadar yürürlükte olacak kararla, Corona virüsü nedeniyle ülkede kişisel korunma ürünleri açığı oluşmasının engellenmesinin amaçlandığı belirtildi.

Sözcü

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz