Cumhurbaşkanı Macron salı günü konuşacak: Restoranlar açılıyor!

Reklam

Fransa’da Cumhurbaşkanı Macron’un gelecek hafta koronavirüs salgınının gidişatı ve sokağa çıkma yasakları ile ilgili yapacağı televizyon programının günü ve saati belli oldu. Macron’un sali günü saat 20’de halka hitap edeceği açıklandı.

Fransa’da koronavirüs vaka sayılarında son günlerde kısmi düşüş gözlemlenirken, karantina önlemlerinin ne zaman kaldırılacağı da merak ediliyor. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, bu ayın sonunda yasakların sona ermesi ile ilgili bir durumu yalanlamazken, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un salı günü saat 20’de BFM TV’de halka hitap edeceği duyuruldu.

28 Eylül’de yaptığı açıklamada 1 Ekim tarihine kadar sokağa çıkma yasağı ilan eden Macron’un bu tarihten önce yapacağı konuşmada ülkedeki durumu değerlendireceği belirtiliyor. Fransa’da 1 Aralık sonrası karantina kararının esnetilmesinin planlandığı belirtilirken, normale dönüşün aşamalı olmasının göz önünde bulundurulduğu belirtildi. Cumhurbaşkanı Macron’un karantina sonrası dönemin nasıl olacağı ile ilgili çarşamba günü konusması bekleniyor.

28 Kasım’da açılıyor

Öte yandan BFM TV, 28 Kasım’dan itibaren her 8 m2 1 kişi düşecek şekilde tüm ticari işletmelerin açılmasının planlandığını duyurdu.

Belge zorunluluğı devam edecek

Fransız medyası, Aralık ayında Noel tatili için muafiyetler düşünüldüğünü ancak tamamen yasakların kaldırılmasının şimdilik söz konusu olmadığını duyurdu. Fransa Başbakanı Jean Castex de daha önce yaptığı açıklamada, 1 Aralık’tan sonra dışarı çıkmak için belge taşıma zorunluluğunun devam edeceğini açıklamıştı.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz