Depremde 5 evi ve 1 dükkanı yıkılan gurbetçi: Elimizde hiçbir şey kalmadı

Reklam

Gurbetçi Şenay Kundak Almanya’da yıllarca birikim yapıp Hatay’da 5 ev ve 1 dükkan almıştı. Depremde evlerinin hepsi enkaz altında kaldı.

Antakya’nın neredeyse yerle bir olduğu depremde, 3 çocuk annesi 52 yaşındaki Şenay Kundak’ın yıllarca Almanya’da çalışarak aldığı 5 ev ve 1 dükkanı da enkaza dönüştü. Şenay Kundak ve 5 kişilik ailesi ise depremden sağ olarak kurtuldu.

5 kişilik ailesi sağ olarak kurtuldu

8 katlı apartmanın 4. katında yaşayan Kundak’ın dairesi, ilk depremde büyük bir gürültüyle 2’nci kata kadar çöktü. Alttaki iki katta kalanlar hayatını kaybederken, Kundak’ın ailesi ise balkondan zemine atladı. Depremin ardından büyük bir şok yaşayan aile, Bolu’da yaşayan kızlarının yanına gitti.

Onclick Popunder

“1 milyon değerinde ziynet ve para vardı”

Evinin enkazının kaldırılacağı haberini almasıyla Antakya’ya gelen Kundak, 3 gündür çalışmaları yakından takip ediyor. Kundak, enkaz arasından yaklaşık 1 milyon değerinde ziynet ve para olan çantasını bulmaya çalışıyor.

“İki kat aşağı indik”

Depreme uykuda yakalandıklarını anlatan Kundak, yaşadıklarını şu ifadelerle anlattı: Bizim bina 8 katlıydı. Biz dördüncü kattaydık, iki kat aşağı indik. Bizim altımızdaki katlardaki herkes öldü. 14 kişi vefat etti. Bizim kat da çökmeye devam etseydi ölürdük. Almanya’da yaptığım birikimle 5 daire ve 1 dükkan aldım. Şu an hiçbir dairem kalmadı.

Tüm birikimlerimiz yıkıldı

Depremin ardından Bolu’ya kızımın evine taşındık. Valilikten bilgi geldi enkazın başına gelebileceğimiz yönünde. Burası yaşadığım evdi, enkazda para ve altınlarımı bulmak için geldik. 3 gündür geliyorum ama hiçbir şey bulamadık. Umudumuz da kalmadı, tozun içinde kaldık. Tüm birikimlerimiz yıkıldı. Elimizde hiçbir şey kalmadı, bir canımız kaldı. Ona da şükür.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz