15 Temmuz’da bu millete boyun eğdiremeyenler şimdi bakın neyle tehdit ediyor

Reklam

Cumhuriyet Mitingleri , Gezi olayları, 17-25 Aralık tapeleri ve son olarak 15 Temmuz hain darbe girişimi…

Uzun bir liste gibi geliyor sizlere ama eminim ki benim saymadığım hatta bizlerin ruhunun bile belki duymadığı daha nice terör olayı Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak isteyen çevrelerin attığı adımlar vardır. Evet Türkiye hem kendi içinde hemde Dünyada belli bir saygınlığa geldikten sonra başlatılan bu adeta karalama kampanyaları ile başına bela edilen terör olayları ile güçsüzleştirilmek istendi.

Peki ama neden ?

Aslında Türkiye’nin dünyada giderek artan gücü bunun en önemli sebeplerinden biri. Çünkü ülkemizde yaşayan bazıları görmek istemesede, İslam ülkelerinde Türkiye oldukça önemli bir yere sahip. Bazı ülkelerde de devlet kademesi noktasında olmasa bile halk nezdinde Türkiye’ye gösterilen desteğe bir çok kez tanık olduk.

One minute çıkışı, Arap Baharı’nda Türkiye’yi daha etkin rol alması için yapılan çağrılar sadece bizim sayabileceğimiz bir kaç küçük örnek. Son olarakta 15 Temmuz’da ülkemizin içinden geçmiş olduğu bu zor durum ve o günlerde gösterilen destek…

Bizim farkında olmadığımız işte bu desteğin aslında birileri çok iyi farkında ve karşılarında böyle etkin, verimli ve coğrafyasında söz sahibi bir Türkiye istemiyorlar. Çünkü onlarda biliyor ‘Dünya 5’den büyük’ olacaksa bunun en büyük adımını belki de Türkiye atacak.

Bu yüzden de Brezilya’da yaşanan toplumsal ve sosyal olayları bizimde ülkemizde uygulamak istediler. Gezi olayları aslında bunun sadece basit bir aşamasıydı belki de. Bizler Türk-Kürt, Alevi-Sünni gibi aslında iç dinamiğimiz ve gücümüz olan unsurlarla daha büyük sosyal olaylara sürüklenilmek istendik. 17 Aralık’ta hükümeti,devletimizi aslında Türkiye’yi itibarsızlaştırmak için atılan adımla üstümüze bir kara leke bırakılmak istendi.

Daha sonrasında Mit tırları olayıyla Türkiye adeta terör destekcisi gibi gösterilmek istendi tıpkı kendileri gibi…

Ve son olarak 15 Temmuz’da da kendi yöneticileriyle Türkiyeyi belki de yönetmek istediler.

İşte tüm bunların zaferiydi 15 Temmuz. Tüm bu hain planların adeta her adımı büyük bir incelik ve dikkatle kurgulanmış tüm bu oyunların zaferiydi 15 temmuz. Evet başaramadılar çünkü bu halkın bu milletin söz konusu vatan olduğunda neler yapacağını kestiremediler. Bu halkı coğrafyasında bulunan diğer devletlerin insanları ile belki de karıştırdılar. Kendi devlet başkanının, devlet adamının heykelini iplerle al aşağı eden ve üstünde tepinen bir halk sandılar. Belkide kendi devlet başkanını, kralını idam etmek öldürmek içinde onlarla bir olacak bir millet sandılar.

Anlaşılan bunlar tarihten de hiç mi hiç ders almamışlar.

Neyse daha fazla uzatmayalım ve sonuca doğru artık gelelim. 15 Temmuz, ülkemiz sınırlarında yaşanan savaş ve tabi ki terör olayları bizlere boyun eğdiremeyenler, ekonomik olarak zorda bırakmak için not indirimi sopasını şimdide gösterdiler. Ama bilmeliler ki tüm bu çabaları boşuna olacaktır çünkü bu millet vatanına,bayrağına hep sahip çıkacaktır.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz