Düğün salonunda yangın faciası! Damat ve gelinle birlikte 114 kişi hayatını kaybetti

Reklam

Irak’ın Musul şehrinde bir düğün salonunda havai fişek faciası yaşandı. Havai fişeklerin neden olduğu yangından en az 114 kişi öldü 500 kişide yaralandı.

Irak’ın Musul kentinde Hamdaniye beldesinde bir düğün salonunda yangın çıktı. Musul Sağlık Dairesi Müdür Yardımcısı Ahmed Hamdani, yerel medyaya yaptığı açıklamada düğün salonundaki yangında 114 kişinin öldüğünü 500 kişinin de yaralandığını söyledi. Gelin ve damadın da hayatını kaybedenler arasında olduğu öğrenildi.

Salonda 800 kişi vardı

Havai fişekler nedeniyle çıktığı bilgisi basına yansıyan yangın esnasında düğün salonunda 800 kişinin bulunduğu öğrenildi. Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani, yetkililere acil duruma geçmesi için talimat verdi. Bölgedeki tüm hastaneler de alarm durumuna geçti. Yangının havai fişeklerden çıktığı ve salonun çatısından tüm binaya yayıldığı belirtiliyor.

Onclick Popunder

1 haftalık ulusal yas ilan edildi

Musul Valisi Necim el-Ciburi, hayatını kaybedenler için 1 haftalık yas ilan edildiğini duyurdu. Yarın kentte bulunan tüm devlet kurumlarında bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması talimatı veren Musul Valisi, bugün yapılacak etkinliklerin iptal edilmesini kararlaştırdı.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz