Emlakçıyla ortak iş yapan gurbetçi 30 bin Euro dolandırıldı!

Reklam

Hollanda’da yaşayan gurbetçi Hüseyin Çanlı ailesiyle, Didim Denizköy Mahallesinde ev alarak yaz tatillerini ilçede geçirmeye başladı. İddiaya göre gurbetçi aile emlakçılık yapan ortağı tarafından dolandırıldı.

Hollanda’da yaşayan gurbetçi Çanlı ailesi, yaz tatillerini Didim geçirmek için ev aldı. Didim’de emlak işi yapan M.K. adlı şahıstan ev almasının ardından arkadaş oldu.

Bir süre sonra emlakçı M.K,” Bir arsa satın alalım, para senden alıp satmak benden, elde edilen karı ortak bölüşelim” şeklinde teklif etti, ben de kabul ettim. Banka aracılığıyla iki seferde toplam 30 bin Euro gönderdim. Bu para gönderme işlemi sonrası şüpheli arsa alıp sattığımı söyleyip kar olarak bana Temmuz ayı sonunda elden 30 bin TL ayrıca birkaç gün sonra da 50 bin TL para verdi.

Onclick Popunder

İflas ettiğini söyledi

Olaydan sonra emlakçı banka hesapları üzerine haciz konulduğunu söyleyerek bana elden 2,200 Euro verdi. Babası, oğlunun iflas ettiğini ve birkaç kişinin de mağdur olduğunu söyledi. İddiaların odağındaki emlakçı M.K’nın telefonlarının kapalı olduğu öğrenilirken Gurbetçi aile, “Emniyeti suistimal suretiyle dolandırıcılık” suçlamasıyla Didim Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz