Erdoğan: Bize oy versin vermesin, tüm gurbetçilerimize çok teşekkür ediyorum

Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN Türk-Kanal D ortak yayınında Çankaya Köşkü’nde, önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim kampanyalarını samimiyet üzerine kurduklarını belirterek, “Yalan söylemedik. Hayal satmadık. Yapamayacağımız işler söylemedik. Seçim meydanlarında verdiğimiz tüm sözlerin arkasındayız. 28’Mayıs’tan sonra milletimizden yetki aldıktan sonra hepsini tek tek hayata geçireceğiz” dedi.

Yurtdışı seçmenine çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurt dışında 1 milyon 800 bine yakın oy kullanıldığını söyledi. Erdoğan bunlardan 1 milyon üzerinde oyun kendisi için kullanıldığını açıkladı. Yurt dışında oy kullanmaya giden vatandaşlara teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, süreçte yaşanan sıkıntılara rağmen vatandaşların demokratik haklarını kullanma konusunda gayret gösterdiklerini söyledi.

Onclick Popunder

Gurbetçilerin Türkiye’de 21 yıl içinde yaşanan değişimi anladığını, gördüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurt dışındaki vatandaşları hiçbir zaman yalnız bırakmadıklarını aktaran, birçok adımı onlar için attıklarını söyledi.

Yabancı karşıtlığı ve İslam düşmanlığı ile mücadelede onların yanında olduklarını, devletin gücünü yurt dışındaki vatandaşlara hissettirdiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 Mayıs’ta büyük bir katılımla sandığa gideceklerine inandığını bildirdi.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz