Erdoğan’dan Fransa’daki öğrenci kuyruğuna gönderme: “Fransa’da yiyeceklerini bulamıyorlar”

Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ihracatta her ay rekorlar kırdıklarını istihdamda salgın öncesini geçtiklerini söyledi. Batı’da yaşanan tedarik sorununa dikkat çeken Erdoğan, Amerika’nın İngiltere’nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok benzin”dedi. Fransız basınına yansıyan kuyrukta yemek bekleyen üniversite öğrencilerini hatırlatann Erdoğan, “Almanya’da kuyruklar, Fransa’da kuyruklar… Yiyeceklerini bulamıyorlar. Elhamdülilah Türkiye’de böyle bir sorun yok” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adana’da, Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi temel atma ve toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, enerji fiyatlarına gelen zamları Amerika ve İngiltere’deki benzin kuyrukları üzerinden değerlendirerek Türkiye’de böyle bir sorunun olmadığını belirtti.

Onclick Popunder

‘ELHAMDÜLİLAH TÜRKİYE’DE BÖYLE BİR SORUN YOK’

Erdoğan, ”Küresel düzeyde enerji, mal ve hizmet fiyatları fahiş oranlarda arttığı halde bizde bunları kendi hizmetlerimize üçte biri, beşte biri oranında ancak yansıtarak vatandaşlarımızı koruyoruz. Amerika’nın halini, İngiltere’nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok benzin. Aynı şekilde Almanya’da kuyruklar, Fransa’da kuyruklar… Yiyeceklerini bulamıyorlar. Elhamdülilah Türkiye’de böyle bir sorun yok” dedi.

Fransız medyasına da yansıyan gönrüntülerde başkent Paris’te üniversite öğrencileri, gıda yardımından faydalanabilmek için uzun kuyruklarda beklemek zorunda kalıyordu.

Fransa’da uzun kuyruklar oluştu: Öğrenciler gıda yardımı için sıra bekliyor!

ERDOĞAN YATIRIMCILARA SESLENDİ

Yükselen her yeni fabrika bacası geleceğimize daha güvenli bakmamızı sağlıyor. Ülkemizdeki OSB sayılarının 325’e ulaşması iş dünyamızın yatırım ve üretim iştahının artarak sürdüğünü gösteriyor.

Ceyhan Endüstri Bölgesi gibi 23 tane büyük ölçekli yatırım içeren projeyi de hayata geçirdik. Endüstri bölgelerindeki tüm yatırımlar tamamlandığında sağlayacağı 83 bin ilave istihdam yanında dış ticaretimize yıllık 23 milyar dolar pozitif katkı yapacak.

Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm yatırımcıları Türkiye’nin kendilerine sunduğu imkanları ve fırsatları değerlendirmeye davet ediyorum.

Yeşil Kalkınma Devrimi ile sanayiden ihracata her alanda ülkemizi yeni bir seviyeye çıkartıyoruz.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz