Evladı koruyucu aileye verilmişti! Gurbetçi annenin feryadı: “Ne olur oğlumu kurtarın”

Reklam

Almanya’da yaşayan gurbetçi Müjde Ş.’nin oğlu, maddi imkansızlıklar nedeniyle 11 yıl önce elinden alınarak koruyucu aileye verildi. Koruyucu aile, çocuk sorunlu diyerek sosyal hizmetlere geri verdi. Gurbetçi anne, sokakta yaşayan oğlunun başına kötü bir şey geleceğinden korkuyor.

Berlin’de yaşayan dört çocuk annesi Müjde Ş. (34), 11 yıl önce maddi imkânsızlıklar nedeniyle gençlik dairesine başvurduklarını, o sırada eşinin saldırgan tavırları sebebiyle iki çocuğunun gençlik dairesince ellerinden alındığını ifade etti. Müjde Ş., “Oğlumu koruyucu aileye verdiler, ancak aile ‘çok sorunlu’ diyerek kuruma iade etti. Yurda gönderildi. Şimdi sokaklarda yaşamaya başladı” dedi.

“Onun yaşamasını istiyorum”

Müjde Ş., oğlunun kendini öldürmeye çalışan, çevresine zarar veren, uyuşturucu bağımlısı biri olup çıktığını dile getirdi. Çaresizlik içinde olduğunu söyleyen anne, “Kapalı klinikte tedavi görüp düzelmeli. Onun yaşamasını istiyorum. Gençlik Dairesi hiçbir şey yapmıyor. Cezai ehliyet sahibi olması için 14 yaşına girmesini bekliyorlar. O zaman hapse atabilirler. Ben her gün korkuyla yaşamaktan bıktım” diye konuştu.

Onclick Popunder

“Sokakta da bir minibüsü kundakladı”

Oğlunun kaldığı yurtta çalışanlara ve diğer çocuklara saldırdığını, odasını ateşe verdiğini, sık sık yurttan kaçtığını anlatan Müjde Ş., “Sokakta da bir minibüsü kundakladı. Hırsızlık yaptığı, uyuşturucu kullandığı gerekçesiyle birçok kez polis tarafından gözaltına alındı. Sekiz ay kapalı klinikte tutuldu. Ruhsal bakımdan hasta olduğu teşhisi kondu. Kadir’in tedavisi için daha sonra adım atılmadı” dedi.

“Oğlumun çok ciddi psikolojik sorunları var”

Doktor ve pedagogların, oğlu Kadir’in acilen kapalı bir psikiyatri kliniğine yatırılması yönünde rapor verdiğini anlatan Müjde Ş., “Oğlumun çok ciddi psikolojik sorunları var. Dört yıldır sokaklarda yaşıyor, intihar edeceğini söylüyor. Dışarıda adeta bir bomba geziyor. Yetkililere sesleniyorum, ne olur oğlumu kurtarın” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sabah

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz