Fransa’da Gençler Camilerde Buluşuyor: Longwy’deki Etkinliğe Yüzlerce Genç Katıldı

Reklam

Fransa’nın Strazburg kentinde yüzlerce genç camide bir araya geldi. DİTİB Gençlik buluşması ve Moselle sorumlusu Ayhan Avcı’nın düzenlediği organizasyonda gençlere hem Türkçe hem de Fransızca sohbet verildi. 

Bu yıl 5’incisi düzenlenen gençlik buluşması Ditib Longwy Fatih Camii’nde yapıldı. 14 DİTİB derneğinin katıldığı organizasyona Strasbourg başkonsolosu Bekir Sarp Erzi ve Din Hizmetleri Ateşesi Yunus Yüksel’de katıldı.

“Avrupa’daki gençlik ve yeni neslin önemi”

Gençlik buluşmasına katılan gençlere hem Türkçe hem de Fransızca sohbet verildi. Programın ana konusu ise Avrupa’daki gençlik ve yeni neslin önemi oldu. Program sonunda küçük bir sınav yapılarak gençlere hediyeler verildi.

Onclick Popunder

Gençler hem sosyalleşiyor hem de öğreniyor

Konuyla ilgili açıklama yapan Ditib Moselle Sorumlusu Ayhan Avcı, “DİTİB Moselle ve gençlik buluşması sorumlusu olarak gençlerimiz hem dini yönden hem de sosyal hayata faydalı olmaları için çaba gösteriyoruz. 14 DİTİB derneğinin gençlerini topluyoruz ve önemli konulara değiniyoruz ayrıca onların sosyalleşmesini ve hayata atılmaları için teşvik ediyoruz” ifadelerini kullandı.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz