Fransa “ithal evlilikleri” kısıtlamaya hazırlanıyor

Reklam

Fransa’da son dönemde başlayan göçmenlerle ilgili tartışmalarda hükümet aile birleşimini de gündemine aldı. Fransa’da aile birleşimi ile ilgili yasaların zorlaştırılması gündemde.

Fransa’da aile birleşimi hükümetin hedefinde. Dün ve bugün meclis ve senatoda devam eden göçmenlerle ilgili görüşmelerde hükümetin aile birleşimini de zorlaştırmak istediği belirtildi. Değişiklikle aile birleşimini belirleyen yasaların yeniden belirlenmesi hedefleniyor.

256 bin kişiye oturum kartı

Fransa’da sadece 2018 yılında yeni verilen oturum kartlarının 90 bininin aile birleşimi nedeniyle verildiği belirtilirken, sayının toplamda ise 256 bin kişi olduğu açıklandı. Bu kişilerin 48 binin ise eşi ya da anne-babası Fransız vatandaşı olanlar vesilesiyle Fransa’ya geldikleri aktarıldı. Verilen oturum kartlarının 6 bin 400’ünün de Avrupa Birliği vatandaşları ile kurulan aile birleşimi sayesinde olduğu kaydedidi.

İçişleri Bakanı: Belli kuralları yerine getirmeleri gerekiyor

Fransa İçişleri Bakanı Castaner, artık aile birleşimi yoluyla Fransa’ya gelmenin belli kuralları yerine getirmeleri gerektiğini hatırlattı. Bu kişilerin en az 18 aydır Fransa’da yasal olarak oturması gerekiyor. Ayrıca aile birleşimi için yeterli maddi gelirinin de olduğunu ispatlaması gerekiyor. Yine  aile birleşimi vizesi verilmesi için gelecek kişi sayısına göre evin de uygun olması aranan şartlar arasında.

Bu hafta görüşülecek

Fransa’da aile birleşimi ile ilgili atılacak adımların bu hafta meclis ve senatoda yapılacak görüşmeler sonrası kesin olarak belirlenmesi bekleniyor.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz