Fransa Ticaret Bakanı: Evde yemek pişirirseniz enflasyon düşer!

Reklam

Fransa Ticaret Bakanı Olivia Gregoire, enflasyonla mücadele etmek için evlerde yemek pişirilmesini ve okullarda yemek pişirme derslerinin verilmesi gerektiğini söyledi.

Fransa Ticaret Bakanı Olivia Grégoire, hayat pahalılığı krizi karşısında “büyükanne eğitimi” olarak adlandırdığı uygulamayla aile sağlığını ve mali durumu iyileştirmek için okullarda yemek pişirme dersleri verilmesi çağrısında bulundu.

“Yemek pişirme dersleri okullara geri dönmeli”

Fransa’da gıda enflasyonunun genel enflasyon oranının çok üzerinde açıklanmasının ardından, gıda enflasyonu hakkında öneride bulunan Ticaret Bakanı Grégoire, “Daha pahalı olan hazır yemekleri satın almaktan kaçınmak için çiğ ürünlerin nasıl pişirileceğini yeniden öğrenmemiz gerekiyor. Yemek pişirme dersleri okullara geri dönmeli” dedi.

Onclick Popunder

İnternette alay konusu oldu

Grégoire önerilerinin ardından, internette alay konusu oldu ve muhaliflerin eleştirilerine maruz kaldı. Boyun Eğmeyen Fransa Partisi Lideri Jean-Luc Mélenchon, eleştirisinde Fransız Devrimi öncesindeki gıda kıtlığı sırasında Marie-Antoinette’nin “Ekmek yoksa pasta yiyin” sözlerine atıf yaparak öneriyi eleştirdi.

Muhalefet tepki gösterdi

France Unbowed Milletvekili Anne Stambach ise, “Eğer insanlar öğün atlıyorlarsa, bunun nedeni yemek yapmayı bilmemeleri değil, pişirecek hiçbir şeyleri olmamasıdır” diye tweet attı. Grégoire, sadece enflasyon dönemlerinde değil, sağlık ve cüzdan için de iyi bir sağduyu mesajı verdiğini söyleyerek eleştirileri reddetti.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz