Fransa 1 Ağustos’a zamlar ve işsizlik parasındaki değişiklikle girdi!

Reklam

Fransa’da 1 Ağustos’a birçok değişiklikle girdi. Artı33 olarak 1 Ağustosta’ki değişiklikleri derledik.

Elektrik ve doğalgaza zam

Fransa Ağustos ayına birçok değişiklikle girdi. Elektirik fiyatları 1 Ağustos’tan geçerli olmak üzere yüzde 1,54 zamlandı. Şubat ayında da elektriğe yüzde 2,4 zam gelmişti.Öte yandan Doğalgaz fiyatları da yüzde 1,3 oranında artıyor.

İşsizlik ödeneğinde önemli değişiklik

Fransa işsizlik ödeneği ile ilgili de yeni bir değişiklik yürürlüğe giriyor. Yeni değişikliğe göre 1 Ağustos ile 31 Aralık 2020 tarihinde işini kaybedenler için Kasım 2019’da işsizlik ödeneğinde yapılan değişiklik uygulanmayacak. Ancak Kasım 2019 ile 1 Ağustos 2020 tarihleri arasında işini kaybedenler ise bu değişikliğe dahil edilmeyecek.

Fransa’da 2019’un Kasım’ında yürürlüğe giren işsizlik yasası ile işsizlik ödeneği almak zorlaştırılmıştı. Buna göre işsizlik parası almak için son 24 ay içerisinde 6 ay çalışmış olmak zorunlu hale gelmişti. Kasım 2019 öncesi ise son 28 ayda 4 ay çalışmışlık şartı aranıyordu.

Okul ödeneğine zam geldi

Öte yandan Fransa’da 2020-2021 eğitim öğretim dönemi için ödenecek okul yardımı (ARS) 18 Ağustos’ta banka hesaplarına yatırılacak.

Fransa’da her yıl 3 milyondan fazla dar gelirli aileye ödenen okul yardımı bu yıl zamlı ödenecek. Başbakanlıktan AFP’ye yapılan açıklamada ise zammın miktarının 100 Euro olacağı duyuruldu. Böylece tüm yardım miktarına 100 Euro eklenmesi kesinleşti

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz