Fransa’da 1 milyon Euro mal varlığı olan aile CAF’ı dolandırdı! 

Reklam

Fransa’da 1 milyon Euro mal varlığı olan aile CAF‘ı dolandırarak lüks araçlar ve karavanlar aldığı ortaya çıktı. Savcı, çift için 8 ay hapis talep etti. 

Deux-Sèvres departmanında sosyal yardım dolandırıcılığı yapan aile, vergi makamları tarafından kara para aklama ve büyük ölçekli dolandırıcılıkla suçlanıyor.

Müfettişler, çok az gelir beyan etmelerine rağmen Paris’te büyük bir daire, karavanlara ve lüks araçlara sahip olduklarını keşfettikten sonra bu çiftle soruşturmaya başladılar.

Onclick Popunder

​Haksız yere alınan 48 bin sosyal yardım

Yapılan soruşturmada, adamın toplam 938 bin Euro mal varlığı olduğu, bunun sadece 252 bin Euro’luk kısmının beyan ettiği ortaya çıktı. 49 yaşındaki adam sosyal güvenlik primi olarak 120 bin Euro ödemekten kaçındı.

Ayrıca çift, CAF‘a verdikleri gelir beyanlarında sahtecilik yaparak yine yaklaşık 48 bin Euroluk sosyal yardım yanlışlıkla aldıklarını itiraf etti.

Karavanlar, lüks arabalar, daireler…

2009 ve 2018 yılları arasında yeni karavanlar ve lüks arabalar satın alan adam, aynı zamanda beş hayat sigortası poliçesi yaptırmış. Deux-Sèvres ve Charente-Maritime’de beş ev satın almış.

Savcı, 49 yaşındaki adam için 2 ay hapis cezası ve aynı cezanın ertelenmesini talep etti. Eşi için ise altı ay hapis cezası ve aynı cezanın ertelenmesini talep etti. Karar iki ay sonra verilecek.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz