Fransa’da 10 yıllık oturum kartı olanlara sıkı denetim!

Fransız Oturum Kartı.
Reklam

Fransa’da İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, suç işleyen yabacıların sınır dışı edilmeleri için valilere talimat verdi.

Fransa’da yabancıların üzerindeki baskı artıyor. Fransız İçişleri bakanı Gerald Darmanin’in hafta için valilerle yaptığı görüşmede suç işleyen ülkede yasal oturum hakkı bulunmayan yabancıların direk sınır dışı edilmesi talimatı verdi.

10 yıllık oturum kartı olanlar için yeni kurallar

Toplantıda Bakan, ülkede yasal yollardan kalan, 10 yıllık oturum hakkı kartı sahibi yabancı vatandaşlarla ilgili de kuralların sertleştirilmesini istedi.

Onclick Popunder

İçişleri Bakanı, valilerden suç işleyen 10 yıllık oturum kartı sahibi vatandaşların bu hakklarının iptal edilmesi çağrısında bulundu.

10 yıllık kartını alıp 1 yıllık verin

Bu kişilerin mektupla uyarılmasını isteyen Bakan, kamu düzenini bozanların 10 yıllık kartlarının alınıp 1 yıllık süreli oturum kartı verilmesini istedi. Bu kişilerin kamu düzenine yönelik eylemlerini sürdürmeleri durumunda ise sınır dışı edilmeleri çağrısında bulundu.

Kaçakları sınır dışı edin!

Bakan ayrıca ülkede kaçak olarak kalanların sınır dışı edilmeleri konusunda valilerin daha fazla insiyatif almalarını istedi. Ayrıca kaçakların geldikleri köken ülkeleriyle de görüşerek sınır dışıların kolaylaştırılmalarını istedi.

Fransa’da yeni teklif: Oturum kartı için yazılı ve sözlü Fransızca sınavı yapılsın!

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz