Fransa’da 2 ay yatarak 18 bin Euro kazanacak gönüllüler aranıyor!

Reklam

Toulouse’da uzay çalışmaları yapan bir araştırma ekibi, 2 ay boyunca yatmaya hazır olan 12 gönüllüyü işe alacak verilecek ücret ise 18 bin Euro.

Toulouse’daki araştırmacılar 2 ay boyunca yatmaya hazır olan 12 gönüllüyü işe alacaklarını duyurdu. Uzay Tıbbı ve Fizyolojisi Enstitüsü (Medes), ağırlıksız ortamla ilgili araştırma ve bilgileri ilerletmek amacıyla bir ‘yatak istirahati kampanyası’ için 12 gönüllü arıyor.

Uzay çalışmaları için kullanılacak

Bu çalışma, Centre national d’études spatiales (CNES) ve Avrupa Uzay Ajansı adına gerçekleştirilecek. Medes, yarının uzay uçuşlarının bugün laboratuvarda hazırlandığını, “Gelecekteki uzun süreli uzay uçuşlarına hazırlanmak için yerdeki araştırmalar devam ediyor” açıklaması yapıldı. Brace (Yapay Yerçekimi ile Yatak İstirahati ve Bisiklet Egzersizi) adı verilen çalışma, iki tam ay boyunca yatakta yatmaya hazırlanan 12 gönüllünün izlenmesine ve onların gözlemlerine dayanacak.

Onclick Popunder

18 bin Euro ödenecek

Actu.fr’nin haberine göre, katılımcılar yapay yerçekimini test edecekler. Gönüllüler yatay pozisyonda bisiklet egzersizlerine tabi tutulacaklar. Bu 60 günlük deney için, 6°’lik bir açıyla, yani başları ayaklarından daha aşağıda olacak şekilde yatan katılımcılara 18 bin Euro ödenecek. Medes, bu ücretin ödenmesinin dört yıla yayılacağını duyurdu.

Başvuru koşulları nelerdir?

  • 20-45 yaş arası erkek olmak
  • Mükemmel sağlıkta, tıbbi tedavi görmüyor olmak
  • Sigara kullanmamak
  • Vücut Kitle İndeksi 20 ile 27 kg/m² arasında olması gerekiyor
  • Boyun 1m58 ile 1m90 arasında olması gerekiyor
  • Düzenli bir spor aktivitesi yapılması
  • Herhangi bir alerjiniz veya diyet kısıtlamanızın olmaması
  • Çalışmanın yeri: Clinique Spatiale de MEDES, Toulouse

https://twitter.com/CNES/status/1615024986657267712?s=20&t=1mD9sDmXjcj3J-CsFHiOVg

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz