Fransa’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Reklam

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Fransa’nın çeşitli kentlerinde de coşkuyla kutlandı. Başkonsolosluklar ve sivil toplum örgütleri çeşitli kutlama etkinlikleri düzenledi.

23 Nisan Türkiye’nin yanı sıra Avrupalı Türkler tarafından da coşku içerisinde kutlanıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Fransa’nın birçok bölgesinde kutlamalar gerçekleştirildi.

Paris Başkonsolosluğu’nun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Argenteuil Mevlana Dostluk ve Kültür Derneği tarafından bugün düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğine katılan Başkonsolos Serdar Belentepe, vatandaşlarımızla ve Argenteuil Belediye Başkan Yardımcısı Xavier Péricat ile bir araya geldi. Programın düzenlenmesinde emeği geçen öğretmenlerimiz ve ailelerimiz ile dernek başkanımız ve tüm görevlileri içtenlikle tebrik ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Onclick Popunder

Strasbourg Başkonsolosluğu’da sosyal medya hesabından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na dair paylaşım yaptı, “Görev bölgemizdeki farklı şehirlerdeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında vatandaşlarımızla bir arada olmaya devam ediyoruz. Başkonsolos Sarp Erzi, Saint-Dizier’de düzenlenen kutlama programına katıldı. Bayramımız kutlu olsun” ifadeleri kullanıldı.

Nantes Bölgesinde 23 Nisan coşkusu

Nantes bölgesinde de hafta sonu Angers-Trélazé, Alençon ve Chateaubriant şehirlerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları gerçekleştirildi.

Fransa Yozgatlılar Federasyonu’da sosyal medya hesabından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan paylaşım yaptı.

Lyon’da coşkulu kutlama

23 Nisan Çocuk Bayramı Lyon’da da coşkuyla kutlandı. Lyon Türk Derneği’nin organizasyonunda başta çocuklar olmak üzere aileler ve öğretmenler bir arada 23 Nisan coşkusunu yaşadı.

Montargis Türk derneği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında kutlamalar düzenledi.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz