Fransa’da 30 sene önce kaybolan inşaat işçisi Türk aranıyor!

Reklam

1986 yılında kaçak olarak geldiği Almanya’dan Fransa’ya geçen Konyalı gurbetçi Yasin Keskin’den 1991 yılından beri haber alınamıyor. Ailesi, Fransa’daki Türklerden yardım istedi.

Kaçak yollarla geldiği Almanya’dan Fransa’ya geçen Konya’nın Cihanbeyli nüfusuna kayıtlı Yasin Keskin’den 1991 yılından beri haber alınamadığı öğrenildi. Konuyla ilgili Artı33’e bilgi veren Yasin Keskin’in kız kardeşi Ayşe Keskin, 1959 doğumlu 4 çocuk babası abisi ile 1991 yılından beri irtibatlarının kesildiğini söyledi.

Paris’te inşaatta çalışıyordu

Abisinin son görüşmelerinde Paris’te bir inşaatta çalıştığını söylediğini kaydeden Koçyiğit, daha sonra irtibatlarının kesildiğini ifade etti.

Onclick Popunder

Ayşe Keskin, şu ifadeleri kullandı:

“Abim Yasin Keskin 1986 yılında turist olarak Almanya’ya oradan Fransa’ya geçti. En son 1991 yılında telefonda konuştuk. Bir daha haber alamadık. Öldü mü sağ mı bilmiyoruz. Şu an yaşıyorsa 63 yaşında. Fransa’da kayboldu. Belki abimi tanıyan şahıslar yaşıyorlardır, tanıyan görenler vardır. Lütfen bize yardım edin.”

Yasin Keskin (sağdaki)

Anne babası Fransız Konsolosluğu’ndan elleri boş döndü

Anne babasının sürekli oğullarından bir haber beklediği, bu süreçte Ankara’da Fransız Başkonsolosluğu’na gittiklerini ancak onlara böyle bir kişinin hiç Fransa’da olmadığı cevabının verildiğini söyledi.

Kendisinin de konsoloslukla irtibata geçtiğini ancak aynı şekilde bir cevap aldığını ifade etti.

Abisinin kaçak olarak Fransa’da kaldığı için böyle bir durumun olabileceğini söyleyen Keskin, Fransa’da kayıp ilanı da yine bu nedenle hiç verilemediğini de söyledi.

Hapishaneye düşmüş

Ayşe Keskin son olarak Orly yakınlarında hapishaneye girdiği ile ilgili bir duyum aldıklarını beliretek, ancak bununla ilgili de bir delile ulaşamadıklarını söyledi. Yetkililerden ve Fransalı Türklerden yardım istediklerini aktardı.

-Reklam-Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz