Fransa’da 31 Mayıs’a kadar kiracılar evden atılamayacak!

Reklam

Fransa’da her yıl kış döneminde insanların zorla evden atılmasını engelleyen yasal süre bu yıl yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle 31 Mayıs’a kadar uzatıldı.

Fransa’da 1956 yılından beri uygulanan ‘kış tatili’ bu yıl 31 Mart yerine 31 Mayıs’da sona erecek. Yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle tarihin 2 ay uzatıldığı duyurulurken bu sürede kiracıların evden atılması mümkün olmayacak.

Aynı zamanda şirketlerin elektrik ile gazı kesmesi de bu sürede yasak olacak.
Bu dönemde evde atmak yasak

Fransa’da kira ödemeyenler ile ilgili başlatılan hukuki süreçte eğer mahkeme kiracının evden atılması yönünde karar verirse, bu ancak 31 Mart ile 31 Ekim tarihleri arasında uygulanabiliyor. Ancak zorla evi işgal edenlerin ise evden atılmaları yine hakimin kararı ile mümkün olabiliyor.

1 Haziran’a kadar atılamayacak

Bu yıl salgın nedeniyle bu süre 31 Mayıs’a kadar uzatılmış oldu. Böylece sorunlu kiracılar ile ilgili işlemler ancak 1 Haziran’dan itibaren yapılabilecek.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz, Başka Yerde Yayınlanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz