Fransa’da sokağa çıkmak için mecburi olan belgede önemli değişiklik!

Reklam

Fransa’da sokağa çıkarken yanına alınması mecburi olan belge, pazartesinden itibaren mobil versiyonu da hizmete girecek. Artık belgenin telefondan gösterilmesi de yeterli olacak.

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner 6 Nisan’dan itibaren telefonda online olarak gösterilebilecek belgenin hazır olacağını açıkladı. Böylece yazıcıdan çıkarılması, elle doldurulması gibi mecburiyetler de ortadan kalmış olacak. Castaner, yeni belgenin İçişleri Bakanlığı’nın sitesinde online olarak hazır olacağını duyurdu.

Polisler QR kodunu taratacaklar

Bakan, online doldurulan forum sonrası elde edilecek QR Kod’un polise gösterilmesine gerek olduğunu belirtti. Yine dışarı çıkılan saatin de yazılacağını ancak polislerin, belgenin doldurulduğu saatine QR Kod’u tarattımı ulaşabileceklerini bildirdi.

6 Milyon kişi kontrol edildi, 380 bin kişiye ceza yazıldı

Fransa’da karantina uygulamasının başladığı tarihten itibaren 6 milyon kontrol gerçekleştirildi. Ceza yazılanların sayısı da 380 bini buldu.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz, Başka Yerde Yayınlanamaz.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz