Fransa’da 3’üncü “confinement” geliyor: Macron Çarşamba günü konuşacak!

Reklam

Fransa’da hükümetin 3’üncü kez karantina kararı aldığı belirtilirken, cumhurbaşkanı Macron’un çarşamba günü halka hitap edeceğini iddia edildi. Karantinada hangi yasakların geçerli olacağı da açıklandı.

Fransa’da birkaç gün içinde 3‘üncü kez sokağa çıkma yasağının uygulanacağı iddia edildi. Fransa’nın önemli gazetelerinden Le Journal du Dimanche’ın bugün birçok hükümet kaynağına dayandırdığı haberinde, 3’üncü karantina kararının çoktan alındığına değinildi. Karantina koşulları ile ilgili tartışmaların ise sürdüğü belirtildi.

Gazeteye göre Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, savunma konseyini toplayacağı Çarşamba günü televizyonda halka hitap edebileceğine değinildi.

3’üncü karantinada hangi yasaklar olacak?

1’inci karantinada, daha sert tedbirler alan hükümet kasım ayında uygulanan, 2’inci karantinada kararları biraz daha yumuşatırken, 3’üncü karantina için nasıl önlem alınacağı da tartışma konusu. Hükümet kaynakları, zaruri ihtiyaç gerektirmeyen dükkanların kapatılacağı, yine dışarı çıkma saatlerinin sınırlandırılacağı bildirildi. Ancak okulların kapatılmasının ise düşünülmediği aktarıldı.

Amaç yeni mutasyonların engellenmesi

Fransa’da salgında durumun vahim olmadığını, saat 18’de sokağa çıkma yasağının da vaka sayılarının artmasını egnellediği belirtilirken, ancak virüsün İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya’da çıkan mutasyonlarının bu kararı almaya ittiği bildirildi.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz